Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Youtube Çöktü Ortalık Karıştı

YouTube çöktü ortalık karıştı!

Sosyal medya platformlarının özellikle Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ın geçici süre çevrimdışı kalmasına sık sık şahit olmuştuk. Google ise bu sorunu çok nadir yaşayan firmalar arasında yer alıyordu. Ancak internet devi Google’ın bünyesinde yer alan YouTube çöktü tüm dünya çalkalandı.

Türkiye saatleri ile sabaha karşı yaşanan erişim sağlanamama olayı Google tarafından kısa süre içerisinde çözüldü. Downdetector’a göre YouTube; Türkiye, Hindistan, ABD, Avrupa, Japonya ve Avustralya’nın bazı bölgelerinde sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Gereksiz İsyanlar Başladı

Bu süreçte hızlıca insanlar sanki YouTube olmadan yaşayamıyormuş gibi sosyal medyada isyan etmeye başladı. #YouTubeDOWN hashtag’i Twitter gündemine kısa sürede oturmayı başardı. Yaşanan bu kısa süreli sorunun şimdilik neyden kaynaklandığı bilinmiyor.

Tahminler koronavirüs döneminde YouTube’a olan ilginin bir anda pig yapmasından dolayı sunucuların yoğunluğu kaldırmaması yönünde.

Ancak dünyanın en büyük sunucuları Google, Amazon ve Microsoft‘ta yer alıyor. Bu yüzden bu ihtimalin gerçek dışı olduğu ortada.

YouTube’un yanı sıra Netflix ve Amazon Prime Video gibi her akış platformları, Covid-19 coronavirus pandemisinin neden olduğu trafikte bir artış yaşadı.

Netflix veya Amazon Prime Video gibi her video akış platformu, Covid-19 coronavirus pandemisinin neden olduğu trafikte bir artış gördü . YouTube bir istisna gibi görünmüyor. Mart ayında YouTube, Hindistan’daki içerik için maksimum akış kalitesini yalnızca 480p’ye düşüreceğini açıkladı.

Birkaç dakika kapalı kaldıktan sonra YouTube tekrar çevrimiçi

YouTube, Bugün gününün erken saatlerinde bazı kullanıcılar için geçici olarak kullanım dışı kaldı.

YouTube Cuma gününün erken saatlerinde çalışmadan sonra tekrar geri döndü. 06: 00’da, Hindistan’daki insanlar YouTube videolarını izlerken zorluklarla karşılaştı.

Aslında, hizmet dünyadaki birçok kullanıcı için kapalı idi. Downdetector’a göre YouTube, Hindistan, ABD, Avrupa, Japonya ve Avustralya’nın bazı bölgelerinde sorunlarla karşı karşıya kaldı.
Kesinti için resmi bir neden belirtilmedi ve YouTube bir basın açıklaması yapmadı. Ama evet, öfke gerçekti.
Doğal olarak, birçok insan hayal kırıklıklarını gidermek için Twitter’a gitti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ