Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Telefonda IP adresi nasıl değiştirilir ?

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Telefonda IP adresi nasıl değiştirilir ?

IP adresi, cihazlarımızı internete bağlamamıza yardımcı olur. Yönlendiriciyle iletişim kurmak için her yeni aygıta bir adres atanır. Layman’ın tanımlamasına göre, internet üzerinden bilgi aldığınız bir adrestir. Her cihazın, yönlendiriciye bağlandığında kendine özgü ve benzersiz bir IP adresi vardır. Göz attığınız her şey IP Adresinizle ilişkilidir. Çeşitli nedenlerle mobil cihazınızın IP adresini değiştirmek isteyebilirsiniz. IP’niz kara listeye alınmış olabilir veya bazı sitelere göz atamıyorsunuz veya belirli bir forumda hesap oluşturamıyorsunuzdur.
Android veya iPhone’de IP adresinizi değiştirmek hiç düşündüğünüz kadar zor değil. Bugün sizlerle cep telefonunuzun IP Adresini değiştirmeyi adım adım inceleyeceğiz . Android veya iOS cihazınızın IP Adresini değiştirme işlemi basittir, Tek yapmanız gereken aşağıda belirtilen adımları dikkatlice takip etmektir. Size hem yerel hem de genel IP adresini herhangi bir sorun olmadan nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Aşağıda belirtilen adımlarla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, bunu çözmenize yardımcı olabilmemiz için aşağıda bir yorum bırakmayı unutmayın.
Yerel IP adresi, cihazınızı bağladığınız yönlendirici tarafından verilir. Ağ yönlendiricisi, bu bilgileri cihazı tanımlamak ve cihazdan bilgi aktarmak için kullanır. Yönlendirici tarafından verilen IP adresi serisinden cihazınıza özel bir IP adresi atayabilirsiniz. Android’de yerel IP adresinin nasıl değiştirileceği ile ilgili aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz.


1. Cihazınızın kilidini açın ve “Ayarlar” ı seçin.
2. “Ağ ve İnternet” >> “Wifi” seçeneğine gidin.
3. Şimdi bağlı olduğunuz ağa dokunun ve basılı tutun. “Ağı Değiştir” seçeneğine tıklayın.
4. Daha sonra, gelişmiş seçenekler altında IP Ayarlarını Statik olarak değiştirin.
5. Artık cihazınıza yeni bir IP adresi atayabilirsiniz adresin doğru aralıkta olduğundan emin olunuz.
6. IP adresiniz 192.168.1.23 ise, son 2 hane ile oynayabilir ve 1 ila 254 arasında bir şey girebilirsiniz.

Cihazınızın ayarlarıyla uğraşmak istemiyorsanız daha sonra IP Changer uygulamalarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İp değiştirme işini sizin için yapacak olan uygulamaları Play Store’den indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulamada IP adresinizi girmek gerisini Ip Changer uygulamaları halledecektir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
%d blogcu bunu beğendi: