Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Tayland’ın antik şehrini maymunlar istila etti, ” – VİDEO HABER” – Halk saldırı ihtimali sebebiyle sokağa çıkamıyor

Tayland’ın antik şehrini maymunlar istila etti,  Halk saldırı ihtimali sebebiyle sokağa çıkamıyor

Uzak Doğu ülkesi Tayland’ın önemli turistik şehirlerinden Lopburi’de koronavirüs salgını sonrası uygulanan karantinada halk evlerinde kalınca, şehri maymunlar istila etti.

Tüm şehri kaplayan maymun dışkısı kokusu dayanılmaz bir hal alırken, yetkililer kenti sterilize etmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Ülkenin başkenti Bangkok’un yaklaşık 130 kilometre kuzeyinde yer alan antik şehirde adeta bir maymun istilası yaşanıyor. İnsanlar karantina bitmesine rağmen sokağa çıkmaya korkarken, bazı vatandaşların kapılarına ve pencerelerine demir parmaklıklar yaptırdığı ve maymunların saldırısından ya da kendilerine hastalık bulaştırmasından korktukları belirtildi.

Yetkililer maymunların salgın sürecinde kontrolsüz bir şekilde ürediğini ifade ederken, 13. yüzyılda kurulan tarihi kentte ünlü Prang Sam Yod Budist Tapınağı’nı da tamamen ele geçirmiş durumda.

Uzmanlar sayıları son 3 senede iki kat artan ve 6000’e yaklaşan maymunların, salgın döneminde muz ve diğer tropikal meyvelerle beslendiği, salgın sonrasıysa insanlara olan tavırlarının agresifleştiği, artık ev ve iş yerlerine yemek yiyebilmek için daha fazla saldırdığı bilgisini paylaştı.

Kaynak: EuroNews

VİDEO 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ