Siren Bora, İzmir Musevilerini söyleşi ve imza gününde anlatacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nın işbirliğiyle “Çöküşten Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palaçi ve Dönemi” isimli yapıtın muharriri Siren Bora, 3 Mayıs’ta Etz Hayim Sinagogu’nda söyleşi ve imza gününde İzmirliler ile bir ortaya gelecek.

Siren Bora, İzmir Musevilerini söyleşi ve imza gününde anlatacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nın işbirliğiyle “Çöküşten Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palaçi ve Dönemi” isimli yapıtın müellifi Siren Bora, 3 Mayıs’ta Etz Hayim Sinagogu’nda söyleşi ve imza gününde İzmirliler ile bir ortaya gelecek.

Kent tarihine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kitaplığı’na “Çöküşten Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palaçi ve Dönemi” isimli yapıtıyla katkı sunan müellif Siren Bora, söyleşi ve imza gününde İzmirliler ile bir ortaya gelecek. Aktiflik, 3 Mayıs Çarşamba günü saat 18.30’da Etz Hayim Sinagogu’nda yapılacak.

Kent tarihi için kıymetli kaynak
Yaptığı çalışmalarla kent tarihi ve kültürüne ışık tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, İzmir Musevileri hakkında çok kıymetli bir çalışmayı Kent Kitaplığı’na kazandırdı. Müellif Siren Bora tarafından kaleme alınan “Çöküşten Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palaçi ve Dönemi” isimli eser ile kent tarihine ilgi duyanlara kıymetli bir kaynak daha sağlanmış oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenecek, yapıtın ismi ile birebir başlığa sahip söyleşi ve imza gününde muharrir Siren Bora, okurları ve kent tarihi meraklılarıyla bir ortaya gelecek. Bora, söyleşide kitapta verilen bilgiler ışığında İzmir Yahudi tarihi ve devrin İzmir Başhahamı Rav Hayim Palaçi’nin cemaatine katkılarından kelam edecek ve akabinde okurlarının kitaplarını imzalayacak.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: