Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için günlük 10.000 Sterlin hastane masrafını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın özel uçak ile ülkesine gitti

 Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın özel uçak ile ülkesine gitti

Bodrum tatilinde rahatsızlanarak kanındaki trombosit oranı düşen İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming’in özel ambulans uçak ile ülkesine döndü

Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın özel uçak ile ülkesine gitti

Bodrum tatilinde rahatsızlanarak kanındaki trombosit oranı düşen İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming’in özel ambulans uçak ile ülkesine döndü.

Daha önce yapılan bir habere göre de Carole Fleming’i ndurumu ciddiyetini koruyordu.

Anne yoğun bakımda, gözlerinden kan akıyor

İngiltere’den bir Türkle evli olan kızının ailesini görmek ve tatil yapmak için Türkiye’ye gelen 67 yaşındaki anne Carole Fleming Muğla’da rahatsızlandı. Daha önce kanseri yenmeyi başaran Fleming’in kanı pıhtılaşmadığı için gözlerinden gözyaşı olarak kan aktığı açıklanmıştı

MUĞLA – Seyahat sigortası bulunan ve Bodrum’da rahatsızlanan İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming, seyahat sigortası bulunmasına rağmen ülkesindeki sigorta şirketi ile yaşadığı sorun nedeniyle sağlık giderlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşamıştı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hematoloji servisinde tedavi gören İngiliz kadın daha önce ülkesinde tedavi gördüğü ve tamamen iyileştiği raporunun ardından Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Türk damadının ailesinin yanına tatile gelmişti. Bodrum’da 18 Ağustos’ta rahatsızlanan İngiliz Carole Fleming, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde trombosit tanısı konmuştu.

Kızı Stephanie ve damadı Alper Uyar tedavi masraflarının yüksek olması nedeniyle seyahat sigortası yaptırdıkları sigorta şirketinden masrafların karşılanması yönündeki talebi daha öne tedavi gördüğü meme kanseri rahatsızlığını ileri sürerek ödeme yapamayacaklarını belirtmesi üzerine İngiltere’de kampanya başlatılmıştı.

Türkiye’de tedavileri süresince herkesten gerekli yardımı gördüklerini belirten kızı ve damadı, özel ambulans uçak ile annelerini İngiltere’ye götürmek istediklerini, burada tedavisinin ücretsiz yapılacağını belirterek sigorta şirketi hakkında yasal başvuru yapacaklarını belirtmişlerdi.

Konsoloslukların da kendilerini yardımcı olmadığını ileri süren İngiliz kadının kızı ve damadının açıklamalarının İhlas Haber Ajansında yayınlanmasının ardından konsolosluk gerekli adımı attı ve aileye yardımcı olduğu öğrenildi.

Carole Flemin, tedavi gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden özel bir ambulans ile alınarak Dalaman Havalimanına götürüldü. Ücreti karşılığı kiralanan özel uçak ambulansa nakledilen İngiliz kadın, buradan İngiltere’nin Manchester kentine sevk edildi.

Kaynak: İHA

İngiliz bir anne, tedavinin çaresiz ailesine günde 10.000 sterline mal olacağı bir Türk hastanesinde gizemli bir hastalığa yakalandıktan sonra hayatı için mücadele ediyordu. Daha önce bir İngiliz gazetesinde yer alan haber ise aşağıdaki gibi idi.

İngiltere Konsolosluğu, 67 yaşındaki meme kanserinden kurtulan Carole Fleming’in ailesine, 36 yaşındaki kızı Stephanie Uyar, hala hayattayken onu eve getirmeye yardımcı olamayacaklarını söyledi.

Uyar, şu anda yoğun bakımda olan iki çocuk annesini İngiltere’ye ve NHS’nin ellerine getirmek için ticari bir hava ambulansı için 25.000 sterlin toplamaya çalışıyor.

Aile, potansiyel bir kemik iliği eksikliğine bağlı bir kan bozukluğunun tedavisi için günde 1.000 £ ödüyor – ancak günlük maliyetler, doktorun hareket tarzını değiştirdikçe 10.000 £ ‘a fırlayacak.

67 yaşındaki İngiliz anne Carole Fleming (fotoğrafı hastanede), tedavisinin çaresiz ailesine günde 10.000 sterline mal olacağı bir Türk hastanesinde gizemli bir hastalığa yakalandıktan sonra hayatı için savaşıyor.

İngiltere Konsolosluğu, 67 yaşındaki meme kanserinden kurtulan Carole Fleming’in ailesine, hayattayken onu eve getirmeye yardımcı olamayacaklarını söyledi, 36 yaşındaki kızı Stephanie Uyar (resimde),

Uyar, Türkiye’deki sağlık görevlilerinin yanlışlıkla annesinin hastalığının, geçen yıl iyileştiği meme kanseriyle ilgili bir ilaçtan kaynaklandığına inandıklarını iddia ediyor.

Önceki durumuyla bağlantı, sağlık sigortasının masrafları karşılamayacağı anlamına geliyordu.

Doktorlar, Bayan Fleming’i ilaçtan çıkardıklarında geri adım attılar ve durumu kötüleşti. Ancak sigortacı yerinden kıpırdamayacak.

Uyar, 18 Ağustos’ta bayılmadan önce kızının kocası Alper Uyar’ın ailesini ziyarete gitti.

Doktorların kanını test ettiği hastaneye kaldırıldı. Trombosit sayısının mikrolitre kan başına sadece 6.000 olduğunu buldular – minimum güvenli seviye 150.000. Bu, onun pıhtı oluşturamayacağı ve hayatta kalabilmek için düzenli transfüzyonlara ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Türkiye’deki birkaç hastanede gezindi ve trombosit sayısı mikrolitre başına sadece 1000.

Fleming’in 55 yaşındaki erkek kardeşi Ian, MailOnline’a, Türk doktorlarının sigorta şirketine düşük trombosit sayısının Carole’nin meme kanseri ilacına düştüğünü söyleyerek sigortasını nasıl yanlışlıkla iptal ettiklerini söyledi.

Öfkeli: ‘Carole sorunlarının, göğüs kanserini iyileştirmek için aldığı hormon tabletlerinin bir yan etkisi olduğunu söylediler.

Ama onları almayı bıraktığında hiçbir şey değişmedi. Bir şey olursa, daha da kötüleşti.

Doktorlar yanıldıklarını kabul ettiler ve sigorta şirketi onun davasına bakıyor, ancak bu şeyler zaman alıyor.

Her saat önemlidir. Şu anda yapabilecekleri tek şey kan naklini sürdürmek, ancak eve dönecek şekle girmesi için immünoglobülin tedavisine ihtiyacı var.

Bu, günlük 10.000 sterline mal oluyor. Şimdiye kadar 7.000 sterlin ödemek için derin kazdık, ancak bu tür bir para mümkün değil.

Doktorlar hazır ve başlamayı bekliyorlar, ancak kimin ödediğini öğrenene kadar hiçbir şey yapamazlar. İşte böyle çalışıyor.

Bu çok zor bir durum – Türkiye’de olsaydım şimdiye öfkemi kaybederdim.

 

Uyar, 18 Ağustos’ta bayılmadan önce kendini yorgun hisseden kızının eşi Alper Uyar’ın ailesini ziyaret ederek Türkiye’deydi. Resimde: Bay ve Bayan Ulyar

Carole benim için dünya demek. Yetiştirmeme yardım etti, o sadece bir kız kardeşten fazlası.

O sadece inanılmaz derecede nazik, inanılmaz derecede sıcak, şefkatli bir insan.

Hayatını dezavantajlı çocuklara çıraklık yapmaya yardım ederek geçirdi ve bu başarı hikayeleri ona her zaman böyle bir destek verdi.

İnsanlara yardım etmek için yaptıklarından sonra, sigorta hatası gibi bir şey yüzünden ölebileceğini düşünmek berbat.

Steph, tüm bunlar boyunca inanılmazdı, o ve Alper inanılmaz derecede sıcakkanlılar, Carole’a yardım etmek için cenneti ve dünyayı hareket ettirecek insanları destekliyorlar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ