Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Sapık Tarikat Şeyhi Hakkında Haberlere Yasak Geldi

Sapık Tarikat Şeyhi Hakkında Haberlere Yasak Geldi

Uşşaki Tarikatı Lideri Asıl adı “Eyüp Fatih Şağban” olan bilinen adıyla Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki çocuğa cinsel istimar da bulunması üzerine tepkiler çığ gibi büyürken konuyu ortaya çıkan Oda TV’nin konu ile ilgili haberlerine engelleme getirildi.

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunması üzerine olayı ortaya çıkaran Oda Tv nin konu ilgili haberlerine kısıtlama getirildi. Oda Tv’nin konu ile ilgili yaptığı açıklamaya göre, istismar olayının yaşandığı Akyazı’daki Cumhuriyet savcılığı Oda Tv hakkında “gizliliği ihlal” suçlamasıyla Oda Tv hakkında soruşturma başlattı.  “Türkiye’nin günlerce konuştuğu tarikatın lideri çocuk istismarından tutuklandı” haberleriyle ilgili ise erişim engeli getirtildi.

Oda Tv ise Sulh Ceza Mahkemesi’nin gönderidiği karara ilişkin ise linkin hatalı yazıldığını ancak zaten kapatılmış durumda olan portalın  yayınını sürdürdüğü alana ise yasak gelmesini engellemek için haberle ilgili yayınları kaldırdığını açıkladı.

Oda Tv den yapılan sert açıklama da ” Yargı içinde bulunan bir grubun Oda Tv nin ortaya çıkardığı çocuğa istismarını örtmek isteyenlerin oyununa düşmemek için hatalı olan linkin kaldırılmasına rağmen Mahkemenin ne yapmaya çalıştıklarını görerek  haberi yayından kaldırmak zorunda kaldık.  Türk Yargısı tarikat şeyhinin sapıklık ve sapkınlığını ortaya çıkardığımız haberi yasakladı ” ifadelerini kullandı. Akyazı Sulh Mahkemesinin bu konuda yapılan tüm haberelere yasak getirdiği ifadesi kullanıldı. 

Oda Tv nin ortaya çıkardığı 12 yaşındaki kız çocuğuna istismar olayında Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, Sakarya 28 Ağustos’da emniyet güçlerinin yaptığı operasyon ile gözaltına alınmış,  2 Eylül’de ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezavine gönderilmişti.

Kaynak: DW Türkçe

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ