Roma’da Bir Cinayet Özel Gala Gösterimi Emek Sahne’de

Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu ve Burak Uyanık’ı buluşturan “Roma’da Bir Cinayet” gala özel gösterimi 30 Nisan’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde sanat severler ile buluşuyor.

Roma’da Bir Cinayet Özel Gala Gösterimi Emek Sahne’de

Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu ve Burak Uyanık’ı buluşturan “Roma’da Bir Cinayet” gala özel gösterimi 30 Nisan’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde sanat severler ile buluşuyor. Emek Sahnesi’nin büyüleyici atmosferinde sahnelenecek olan Roma’da Bir Cinayet hem güldürüyor hem de kadın-erkek bağlantılarına dair seyirciyi düşündürüyor.  Gelirinin bir kısmını tarihi bedelleri ve kültürel mirası korumak, tanıtmak, bu bedellerin korunmasına yönelik toplumsal şuurun güçlenmesine katkı sağlamak hedefiyle kurulan Epos 7 Derneği’ne bağışlayacak.
ROMA’DA BİR CİNAYET“Ne olursa olsun evlenelim, Roma’da evlenelim.” Genç bir çift mutluluğa atacakları birinci resmi adım için Roma’da bir konsolosluğu seçmişlerdir. Fakat damadın babası ünlü bir boşanma avukatıdır ve oğlunun evlenmesini istememektedir. Gelinin ise bir an evvel evlenmesi şarttır! Lakin Roma Konsolosluğunda dakikalar geçer. Bir türlü nikah kıyılamaz. Damadın nikah memuru olan annesinin de bu sıra dışı nikahı engelleme gayretleri hiç kimsenin aklına bile gelmeyecek olaylara sebebiyet verecektir! Roma’da bir cinayet bir düğün olacaktır! Lakin ölen yahut evlenen genç çift değildir! Roma’da Bir Cinayet, güya hakikaten bir Agahtha Cristie romanı üzere başlayıp oyun boyunca güldürü ögelerine karşın her an bir cinayet olacağı izlenimi veren trajikomik bir oyundur. Fakat oyunun sonunda bir katil ya da cinayet yoktur! Cinayet kadın-erkek alakalarının günümüz yozlaşan dünyasından yorumlanmasıdır. Tek perde, asla inmeyen temposuyla ROMA’DA BİR CİNAYET izleyenleri Roma Konsolosluğunda enteresan bir evliliğe ve bir boşanma avukatının gözünden değişik bir sorguya götürüyor. Gerçekten her evlilik bir cinayet midir ya da hiçbir ilgi de palavra yok mudur? Aşk her şeyden üstün gelebilir mi bu çağda?
YAZAN: ELÇİN GÜRLER YÖNETEN: KUBİLAY PENBEKLİOĞLI OYUNCULAR: ÇİÇEK DİLLİGİL, KUBİLAY PENBEKLİOĞLU, MELEK ŞAHİN, DİLARA MÜCAVİROĞLU, BURAK UYANIK YAPIM: Mİ ENTERTAİNMENT & NOVA OYUN YAPIM DEKOR ve KOSTÜM TASARIM: SELİN ÖLÇEN IŞIK TASARIM: KAAN EMAN MÜZİK TASARIM: ORHAN ENES KUZUKOMEDİ 80 dakika / Tek Perde+15
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: