Prof. Dr. Gürkaynak: Ülke biz değiştikten sonra değişecek

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde konuşan iktisat profesörü Refet Gürkaynak, değişim için ayrışmadan birlikte yaşama iradesinin yine ortaya konulması gerektiğini söyleyerek “Eğer ülke değişirse, biz değiştikten sonra değişecek” dedi.

Prof. Dr. Gürkaynak: Ülke biz değiştikten sonra değişecek


İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde konuşan iktisat profesörü Refet Gürkaynak, değişim için ayrışmadan birlikte yaşama iradesinin tekrar ortaya konulması gerektiğini söyleyerek “Eğer ülke değişirse, biz değiştikten sonra değişecek” dedi.

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin birinci gününde “Yeniliğe Davet” sloganı ile düzenlenen oturumda iktisatçı Prof. Dr. Refet Gürkaynak da konuştu. Türkiye’nin ikinci yüzyılında dönüşüm ve gelişim için yurttaşların isteğine vurgu yapan Refet Gürkaynak, “Genel olarak siyasetten bağımsız bir iktisat siyaseti, Türkiye’den bağımsız bir iktisat yok. Türkiye halkından bağımsız bir siyaset da yok. Birinci muhtaçlığımız bu ülkede birlikte yaşama irademizi tekrar ortaya koymak. Türkiye’de yaşayan 85 milyonu bir ortada tutan şey nedir ona yanıt vermemiz gerekiyor. İnsanlarımızın tekrar benden diğer beşerler da bu ülkede müreffeh yaşasınlar demesi gerekiyor” dedi.

“Biraz ciddiyet, biraz birlikte yaşama iradesi”
Gürkaynak, “İktisat siyasetleri bütünsel olmalıdır. Merkez Bankası siyasetleri ve maliye siyasetini birlikte düzeltmek zorundayız. Hepsinin bir iktisat siyaseti, bir genel kamu siyaseti ve genel ülke çerçevesi var. 85 milyonun hepsi müreffeh yaşasın diyorsak bunun yolu güç değil. Bunu bilerek ve isteyerek yapmamız gerekiyor. Şayet ülke değişirse, biz değiştikten sonra değişecek. Bu toplantı onun için çok kıymetli bir fırsat. Biraz ciddiyet, biraz birlikte yaşama iradesi, oburunun memnunluğu, bunlar Türkiye’yi kolay bir halde ileriye götürecektir” tabirlerini kullandı.
Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: