Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Oyuncu Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Oyuncu Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İşlemci veya CPU, bilgisayarınızın beyni olduğunu söylebiliriz. İşlemci hızları gigahertz veya GHz olarka ölçülür. Bir işlemci seçerken, daha hızlı olanın daha iyi olduğunu kesinlikle bilmelisiniz. Ancak günümüz şartlarında hızlı işlemciler oldukça pahalıdır. İşlemcinizi seçerken bilgisayarda ne yapacaksınız, hangi oyunlara ağırlık vereceksiniz öncellikle onları planlayın. Gelişmiş, grafik yoğunluğunun üst seviyede olduğu oyunları oynamayı planlıyorsanız kesinlikle hızlı bir işlemci sizi memnun edecektir.


Sabit Disk
Sabit disk, dosyaların, programların ve diğer verilerin bilgisayarınızda saklandığı yerdir. İki tür sabit disk çeşidi vardır. SSD (Solid State Drivers) ve HDD (Hard Disk Drivers). SSD daha hızlıdır ancak HDD’ye göre çok daha pahalıdır. Oyunlarda ön yükleme, hızlı açılması ve grafiklerin yüklenmesi gibi işlemlerin hızlı olmasını istiyorsanız SSD almanızı kesinlikle öneririz. Mümkünse en az 1 Terabayt depolama alanından düşük bir sürücü almamanız sizin için iyi olacaktır.
RAM (Hafıza)
RAM olarak adlandırılan bellek, bilgisayarınızın görevleri ne kadar hızlı yapacağını belirlemek için CPU ile birlikte çalışır. Bilgisayarınızla ilgili çoğu şeyde olduğu gibi, RAM’i ne kadar yüksek kapasitede tutarsanız o kadar iyi olacaktır. RAM miktarı gigabayt (GB) olarak ölçülür. Ortalama olarak bir oyun bilgisayarında 8GB ram idealdir ancak yeterli olduğunu söyleyemeyiz. RAM’i seçerken anakartınızla uyumlu olduğundan kesinlikle emin olun.
Grafik Kartı
Grafik kartı, videoların bilgisayarınızda nasıl görüneceğini işler. Bilgisayarınız için alışveriş yaparken iki tür grafik kartıyla karşılaşacaksınız: Entegre ve özel. Entegre grafik kartları bilgisayarınızın anakartına yerleştirilir. Özel grafik kartları ise ayrı olarak takılması gerekmektedir. Özel grafik kartlarının daha iyi olduğunu size rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilgisayarınızda video düzenlemeyi, oyun oynamayı veya yüksek grafikte filmler izlemeyi rahat bir şekilde yapmak istiyorsanız, özel grafik kartı sizin için önerimizdir.
İşletim Sistemi
Günümüz itibariyle, Windows, dünyadaki tüm bilgisayarların yüzde 84’ünden fazlasında çalışan en popüler işletim sistemidir. Kendi bilgisayarınızı kurmayı seçerseniz, Bilgisayara önceden windows yüklenmiş olarak satın alabilirsiniz veya Windows’un bir kopyasını kendiniz satın alabilirsiniz. Çoğu Linux abanlı olan çeşitli açık kaynaklı alternatif işletim sistemleri de mevcuttur. Tüm Apple bilgisayarlar Apple’ın tescilli OS X işletim sistemini kullanmaktadır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
%d blogcu bunu beğendi: