Öğrenciler Tomris Uyar’ın kitabına kapak tasarlayacak

Nilüfer Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Kitap Kapağı Tasarım Yarışması’nda süreç başladı. Müsabakaya katılacak öğrenciler, 2023 Yılının Müellifi olarak belirlenen Tomris Uyar’ın Gezegen Kızlar isimli kitabına kapak tasarlayacak.

Öğrenciler Tomris Uyar’ın kitabına kapak tasarlayacak

Nilüfer Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Kitap Kapağı Tasarım Yarışması’nda süreç başladı. Yarışa katılacak öğrenciler, 2023 Yılının Müellifi olarak belirlenen Tomris Uyar’ın Gezegen Kızlar isimli kitabına kapak tasarlayacak.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, 2023 Yılının Muharriri olarak belirlediği Tomris Uyar ile ilgili aktiflikleri devam ediyor. Bu kapsamda her yıl lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Kitap Kapağı Tasarım Müsabakası için de süreç başladı. Öğrenciler Tomris Uyar’ın Gezegen kızlar isimli kitabını okuyup, algıladıklarını dizaynlarına yansıtacak. Müellifin genç nesil tarafından daha yaygın biçimde tanınması ve benimsenmesini sağlamak;  yaşadığı yıllardan bugüne yapıtlarının genç zihinlerde oluşturduğu görsel algıyı belgelemek maksadıyla düzenlenen Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması’na son müracaat tarihi 12 Mayıs. Bu müddet içinde dizaynını yaparak müracaatta bulunan öğrencilerin yapıtları, Feyza Alfatlı, Ethem Onur Bilgiç, Nahide Dikel, Sedat Girgin ve Sadık Karamustafa’dan oluşan seçici konsey tarafından pahalandırılacak. Müsabakada dereceye giren dizaynların sahipleri daha sonra düzenlenecek merasimde ödüllendirilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: