Nilüfer’de 23 Nisan coşkusu doyasıya yaşandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Nilüfer’de şenlik havasında kutlandı. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlamalarda, çocuklar bayram sevincini doyasıya yaşadı.

Nilüfer’de 23 Nisan coşkusu doyasıya yaşandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Nilüfer’de şenlik havasında kutlandı. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlamalarda, çocuklar bayram sevincini doyasıya yaşadı.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yıl dönümü olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Nilüfer’de renkli kutlamalara sahne oldu. Çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda Nilüfer Belediyesi Halk Meskeni önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda renkli etkinlikler düzenlendi.
23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları çelenk merasimi ile başladı. Lider Erdem’in eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet ile birlikte katıldığı çelenk merasimine CHP Bursa Vilayet Lideri Turgut Özkan, CHP Nilüfer İlçe Lideri Fırat Yılmaz, CHP Bursa Milletvekili adayı Kayıhan Pala, öbür siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
Tüm Türkiye’nin bayramını kutlayan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Atatürk’ün çocukları sevdiği ve onlara güvendiği için bu bayramı armağan ettiğini vurgulayarak, “Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz” dedi. Bugünün Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı için çok kıymetli bir gün olduğunu söyleyen Lider Fazilet şöyle devam etti: “Türk halkının egemenliğini ilan ettiği günün ve Meclisimizin kuruluşunun üzerinden tam 103 yıl geçmiş. Bu o kadar büyük bir kıymet ki, değerini her fırsatta vurgulamak gerek. Biz yetişkinlerin gelecek jenerasyonlara bırakabileceğimiz en kıymetli miras özgür bir ülkedir.  Büyük başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği kurtuluş gayreti, işte bunun için, özgür bir ülke yaratabilmek içindi. Bugün bağımsız bir ülkede yaşayabiliyorsak, bunu özgürlük uğruna hayatını feda edenlere borçluyuz.” 
Çelenk sunma merasiminin akabinde Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda çocuklar için birbirinden keyifli etkinlikler yapıldı. Nilüfer Kent Kurulu Çocuk Meclisi üyelerinden Yasemin Arslan ile Yiğit Aykolaycı’nın sunduğu kutlumalar Nilüfer Kent Kurulu Çocuk Meclisi Lideri Hasret Yılmaz’ın konuşması ile başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yıl dönümünde daha çok kenetlenmek gerektiğini söyleyen Hasret Yılmaz, “Çocuk Meclisi olarak bütün yetkililere sesleniyoruz çok çalışın, bizim için çalışın. Bizler Atamazın da dediği üzere geleceğin gülü, yıldız ve ikbal ışığıyız” dedi.  Bu yıl 23 Nisan şenliğinde burukluk yaşadıklarını söyleyen Hasret Yılmaz, “Ülkemizde yaşanan büyük sarsıntı hepimizi derinden üzdü. Sarsıntıdan etkilenin arkadaşlarımızın yaralarını sarmak için Nilüfer Kent Kurulu Çocuk Meclisi olarak her vakit yanlarındayız” diyerek sarsıntı bölgesindeki yaşıtlarına da bildiri yolladı.
Konuşmaların akabinde Nilüfer Bando’nun müzikleriyle şenlenen alanda çocuklar hem şovları izledi, hem de çeşitli atölyelerde eğitmenler eşliğinde aktiflik yaptı. Etkinliklere, Bursa’ya gelen depremzede ailelerin çocukları da katıldı. Sahnede Nilüfer Çocuk Korusu 23 Nisan müziklerini seslendirirken, alanda da Maske Kolaj, Ritim, Bilim, El Ele Oyun, Düş Bahçesi, Geometri Baskı, Oyuncak Dikim, Sokak Oyunları, Şapka Üretimi, Origami  ile Yüz ve Parmak Boyama  Atölyesi çocuklarla buluştu. Atölyelerde yaşıtları ile aktiflik yapan çocuklar, kurulan oyun alanlarında da doyasıya eğlendi. Sihirbaz şovları ile eğlenceli anlar yaşayan çocuklar zumba gösterisi ve Nilüfer Halk Dansları Çocuk Kümesinin gösterisini de keyifle izledi. Alanda yer alan tahta bacak, palyaço ve jonglör de çocukların bayram keyfine renk kattı.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ