Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala, Nilüfer Kütüphanelerinde yaptığı çalışmalarla “Yaşama Kıymet Katanlar Ödülü”ne bedel görüldü

B2B-Prestige Milletlerarası Alakaları Geliştirme Platformu’nun bu yıl 17. kere düzenlediği “Yaşama Paha Katanlar” mükafatları İstanbul’da düzenlenen merasimde sahiplerine verildi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala, Nilüfer Kütüphanelerinde yaptığı çalışmalarla “Yaşama Kıymet Katanlar Ödülü”ne bedel görüldü

 B2B-Prestige Milletlerarası Bağlantıları Geliştirme Platformu’nun bu yıl 17. sefer düzenlediği “Yaşama Kıymet Katanlar” mükafatları İstanbul’da düzenlenen merasimde sahiplerine verildi.Akademisyen, gazeteciler, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, diplomatlar, sanatkarlar ve iş insanlarından oluşan 34 heyet üyesinin oylarıyla bu yıl 25 kişi ve kurum mükafata paha bulundu.
Yaşama Kıymet Katanlar Mükafatları ve B2B-Prestige Milletlerarası Alakaları Geliştirme Platformu Lideri Mehmet Gözcü, bu yıl ödüllere 6 Şubat’ta yaşanan büyük zelzelenin damgasını vurduğunu belirterek, ”Pandemi, akabinde yaşadığımız ekonomik kriz ve son olarak 6 Şubat sarsıntısı, ülkemiz için işleri biraz daha zora soktu. Yaşanan büyük felaket bizleri daha hassas olmaya zorluyor. Bilhassa kentleşme ve sürdürülebilirlik bundan sonra hayatımızda daha çok yer almak zorunda. Ayrıyeten ekonomiyi yalnızca büyüme ve kar ekseninde düşünmemeliyiz.  Şirketlerimiz topluma daha fazla dokunmalı, sorumluluk almalı. Kente, etrafa, beşere, hayvana daha fazla hassas olmalı. Bu yıl 17.’sini düzenlediğimiz ödül merasimimiz tam da bu hassas devirde tüm toplum kısımlarına bir ileti verecektir. Bu nedenlerle kentin kültürüne, sanatına, mimarisine, iktisadına katkı sağlayan iş insanı, lokal yönetici, sanatçı, edebiyatçı, bilim insanı ve etrafa hassas kişi ve kurumları ödüllendirmek, bizleri de onurlandırıyor. Toplumsal hassaslığı yüksek, prestiji yüksek, çok bedelli heyet üyelerimizin oylarıyla belirlenen bu mükafatları kazananları tek tek kutluyorum” dedi.Konuşmaların akabinde Hassas İktisat Mükafatı, Bilim ve Teknoloji Mükafatı, Sürdürülebilir Etraf ve Tabiat Mükafatı, Yılın Diplomatı Mükafatı, Yurtdışı Girişimcilik Mükafatı, Engelli Hakları Mükafatı, Hayvan Hakları Mükafatı, Bayan ve Çocuk Hakları Mükafatı, Sanat ve Edebiyat Mükafatı, Sivil Toplum Örgütü Mükafatı, Kültür Turizmi Mükafatı, Lokal idare Mükafatı, Yaşatanlar Mükafatı Heyet Özel Mükafatı ile Cumhuriyetimizin 100. Yıl Özel Mükafatı, paha görülen isim ve kurumlara verildi.  Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala da İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ile birlikte Lokal İdare Mükafatı aldı.  Nilüfer Belediyesi kütüphaneleriyle ve kenti okuma kültürü yüksek bir sanat kenti haline getirmeyi amaçlayan çalışmalarıyla dikkat çeken Pala, kentin kültür-sanat hayatının gelişimine katkıları nedeniyle “Yaşama Bedel Katanlar Ödülü”ne paha görüldü.Üye sayısı 50 bine yaklaşan Nilüfer Kütüphanelerinden yıllık yararlanıcı sayısının ilçe nüfusundan daha fazla olması, bayan dernekleriyle yapılan çalışmaların kitaba ilgiyi artırması, yılda 500’ün üzerinde aktiflik yaparak Nilüfer’de kütüphanelerin yaşayan yerler haline getirilmesi mükafata taban hazırlayan çalışmalar olarak söz edildi. Pala’ya mükafatını iş insanı Aydın Özcan verdi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: