Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Müjde Ar’a ‘kaçak ev’ İddasından sonra açıklama geldi.

Müjde Ar’a ‘kaçak ev’ İddasından sonra açıklama geldi.

Müjde Ar, basında yer alan “Müjde Ar’ın evi kaçak çıktı” yönündeki haberlerin ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a mektup yazdı.

Milliyet’in haberine göre, mektubunda, hakkındaki yazıların ‘ısmarlama haber’ olduğunu ileri süren oyuncu, “Sitede oturduğum evim kaçak değil. Her şeyden önce ısmarlama haberde yazıldığı gibi sitedeki dairem kaçaksa sizi görevinizi yapmaya ve evimi yıkmaya davet ediyorum. Keşke bu çabanızı 2,5 aydır Gündoğan sakinleri için işkenceye dönüşen gürültü kirliliğini sonlandırmak için harcasaydınız” açıklamasında bulundu.

Usta Yeşilçam oyuncusu Müjde Ar, Muğla’daki evinin kaçak olduğuna dair haberleri yalanladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ar, ‘Sitedeki dairem kaçaksa sizi görevinizi yapmaya ve evimi yıkmaya davet ediyorum’ dedi.

Ünlü oyuncu, mektubunda, “Haberdeki ‘şikayetleri geri çeksin’ teklifi adı altındaki tehdidi de reddettiğimi bilmenizi isterim. Bu ülke ve bu şehir, kamu gücünü vatandaşlar aleyhinde kullanan yöneticilerden çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi. Ne mutlu ki bu tür yöneticilerin siyasetteki ömrü çok uzun olmuyor. Saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren Müjde Ar, bir süre önce evinin yakınındaki bir otele ait restorandan gelen yüksek sesin, belediye ekiplerince önlenemediği ve konuya yeteri kadar özen gösterilmediğini iddia ederek, konuyu yargıya taşıdığını bildirmişti. Ar, Bodrum Belediye Başkanlığı yetkilileri hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ nedeniyle suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Bir süredir Bodrum’da yaşayan Müjde Ar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a mektup yazarak, Gündoğan’daki ünlü bir otel ile restoranı gürültü kirliliği yaptıkları gerekçesiyle bir süre önce şikayet etmişti. Daha sonra hem söz konusu işletmelere hem de Başkan Aras’a dava açan Ar, bir sür önce de ‘Gürültüsüz Yaşam’ adında bir platform kuracağını açıklamıştı. Müjde Ar’dan avukatı aracılığıyla CİMER’e dilekçe gönderip, yaşadığı Gündoğan Mahallesi, Kızılburun mevkiindeki yüksek sesle müzik sesle yayın yapan bir otel hakkında gerekli idari yaptırımların yapılmadığını belirtip, Bodrum Belediyesi’nden şikayetçi oldu.

Ar, dairesinin kaçak olduğuyla ilgili haberler üzerine Başkan Aras’a hitaben sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Ar açıklamasında, “Sayın başkan, gazetede çıkan ısmarlama haberle ilgili çabanızı gördüm. Her şeyden önce ısmarlama haberde yazıldığı gibi sitedeki dairem kaçaksa sizi görevinizi yapmaya ve evimi yıkmaya davet ediyorum. Keşke bu çabanızı 2,5 aydır Gündoğan sakinleri için işkenceye dönüşen gürültü kirliliğini sonlandırmak için harcasaydınız”  ifadelerine yer verdi.

Ar, paylaşımında, “Haberdeki ‘şikayetleri geri çeksin’ teklifi adı altındaki tehdidi de reddettiğimi bilmenizi isterim. Bu ülke ve bu şehir kamu gücünü vatandaşlar aleyhinde kullanan yöneticilerden çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi. Ne mutlu ki bu tür yöneticilerin siyasetteki ömrü çok uzun olmuyor” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu haberde Müjde Ar’ın turizm bölgesinden önce günü birlik apart ruhsatlı yapı alıp, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çıkardığı imar affına başvurarak bunu konuta çevirdiği iddia edilmişti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ