Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Muğla’nın Menteşe İlçesinde geçen yıl yaşadığı trafik kazası sonrasında sağ bacağını kaybeden  9 yaşındaki Aylin Dağdeviren yaklaşık 7 ay sonra protez bacak ile yürümeye başladı. Ptotez Bacak ile tekrar yürümeye başlayan Aylin Dağdeviren tekrar yürümeye başladığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

8 Aralık 2019’da Menteşe ilçesinde Abdi İpekçi caddesinde Leylak sokak’a dönen Abdullah K. ‘nın kullandığı harfiyat kamyonu, Yolun karşısına ailesi ile birlikte geçmeye çalışan Aylin Dağdeviren’e çarptı. Kaza sonrası Sıtkı Kocaman Üniversitesi eğitim araştırma Hastanesinde tedaviye alındı. Dağdeviren’in harfiyat kamyonu altında kalan sağ bacağı diz altından kesildi.

OKULUNA BAŞLADI

Yaşadığı olay sonrasında mücadeleyi bırakmayan Aylin Dağdeviren’in tekrar ayağa kalkması ve hayellerine yürümesi için Muğlalı iş adamları harekete geçti. Muğlalı iş adamları Aylin Dağdeviren için uygun protez bacağı temin etti. Protez Bacağına kavuşan Aylin Dağdeviren özel bir merkezde gördüğü tedavi ile 1 ay gibi kısa sürede tekrardan yürümeye başladı. Hayellerine tekrardan kavuşan Aylin Dağdeviren ablası ceylin ile birlikte muğlalı iş adamları tarafından özel bir okula kaydettirildi. Okulun ilk gününe yürüyerek giden Aylin sınıf arkadaşları tarafından alkışlar ile karşılandı.  Tekrar yürüdüğü için çok mutlu olan Aylin ” ay sonra okula döndüğüm için mutluyum, arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, ders yapmayı özledim” dedi. Pandemi nedeniyle uyarılarda da bulunan Dağdeviren, “Herkes ellerini dezenfekte etsin, eldiven taksın, sosyal mesafeyi korusun” dedi.

‘AYLİNİN YÜRÜMESİ BİZLERİ MUTLU ETTİ’

Babası Ahmet Dağdeviren ise “Mutluyum, gururluyum. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Varımı, yoğumu, çocuklarımın eğitimi için harcamaya her zaman hazırım” dedi. Aylin Dağdeviren’in protez bacağı ve okula kaydı için öncülük eden Beyazay Derneği Muğla Şubesi Başkanı Pınar Boyacı, Aylin gibi birçok çocuğun olduğunu ve ellerinden geldiği kadar bu ailelerin yanında olmaya gayret gösterdiklerini ifade etti. Yaka, “Çocukların eğitimi, özellikle de günümüzde kız çocuklarının eğitimi çok önemli. Biz, Türkiye Beyazay Derneği olarak vermiş olduğumuz sözü tutmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Aylin için önce yürümeli, sonra eğitimini tamamlamalı demiştik. Şimdi görüyoruz ki Aylin hem yürüyor hem de eğitimde ilerliyor. Bu aşamada eğitime destek ve sponsor olan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak:DHA

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Muğlalı Küçük Aylin Hayellerine Kavuştu

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ