Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan’a Büyük Onur Menemen Belediyesi’ne “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” Mükafatı

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Yeni Asır Gazetesi tarafından düzenlenen Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİTT) Ödül Töreni’nde “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” mükafatına layık görüldü.

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan’a Büyük Onur Menemen Belediyesi’ne “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” Mükafatı

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Yeni Asır Gazetesi tarafından düzenlenen Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİTT) Ödül Töreni’nde “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” mükafatına layık görüldü. Plaketini Turkuvaz Medya İcra Şurası Üyesi Yasemin Gebeş’in elinden alan Pehlivan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençler Ümidim Sizdedir ve Cumhuriyet Sizlere Emanettir’ kelamları hizmetlerimizin merkezini oluşturmaktadır. Bu mükafatı tüm Menemenli hemşehrilerim ve değerli mesai arkadaşlarım ismine alıyorum” dedi.

İzmir’in yükselen pahası; Menemen

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Dünyanın en eski bölgesel gazetesi olan Yeni Gazetesi’nin düzenlediği Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİTT) Ödül Töreni’nde “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” mükafatı almaya hak kazandı. Türkiye’de birinci birçok projeye imza atacaklarını ve Menemen’in yıldızını parlatmaya devam edeceklerini söyleyen Pehlivan, plaketini Turkuvaz Medya İcra Konseyi Üyesi Yasemin Gebeş’in elinden aldı.

Türkiye’de birinci projeler

Menemen Belediyesi olarak vazifeye geldiği birinci günden itibaren gençler için birçok birincilere imza attıklarını kaydeden Pehlivan, “İzmir’de YKS fiyatlarını ödeyen tek belediyeyiz. Türkiye’nin en geniş kapsamlı Macera Park’ını Menemen’de yapıyoruz. Evlatlarımız için Ege Bölgesi’nin en büyük Çocuk Köyü’nü projelendirdik kısa müddette başlıyoruz. 8-12 yaş ortası çocuklarımıza dershanelerle mutabakatımız aracılığı ile uzaktan eğitim vereceğiz. Tekrar bu yıl Üniversite imtihanında 4 yıllık fakülteyi kazananlara 5 bin liralık ‘Başarı bursu’ vereceğiz. Ulukent’e 8 bin metrekare, Menemen merkezde de 5 bin metrekarelik Ege Bölgesi’nin en büyük kütüphanelerini yapıyoruz. Asarlıkta Gençlik Merkezimiz bitmek üzere. 20 halı alanımızı bitirdik, 10 halı saha daha ihalesini gerçekleştirdik. Ulukent’e içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, ayrıyeten 2 bin kişilik kapalı spor salonu ve buz pateni pisti yapıyoruz. Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi’mizin (MEBGEM) Asarlık ve Merkez şubelerinin yanı sıra 3’üncü şubeyi Ulukent’te açıyoruz. Ayrıyeten Asarlık’a açık ve kapalı yüzme havuzu yapıyoruz. Gençlerimizin istihdamına yönelik de İŞKUR hizmet noktamız aracılığı ile 9474 kardeşimizi iş sahibi yaptık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve Genel Lider Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ’ın takviyeleriyle Menemen’imize kazandırdığımız Hür Bölge alanında da 15 bin genç kardeşimizin istihdamını hedefliyoruz. Bunlar daha başlangıç, Menemen için, gençliğimiz, geleceğimiz için daha birçok proje çalışıyoruz” diye konuştu. 

“Bu gurur hepimizin”

Ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Pehlivan, “Bu muvaffakiyet, gurur ve memnunluk hepimizin. Belediyemizin bilhassa “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” mükafatına layık görülmesi Menemen Belediye Lideri olarak benim için çok büyük bir onurdur. Şunu belirtmek isterim ki, Atatürk’ün ‘Gençler Ümidim Sizdedir ve Cumhuriyet Sizlere Emanettir’ kelamları hizmetlerimizin merkezini oluşturmaktadır. Menemen’i, İzmir’i muassır medeniyet düzeyinin üzerine çıkarmak bizim en değerli amacımızdır. Bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin açtığı çok çalışma ve muvaffakiyet yolundan ayrılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz için, gençliğimiz için çok çalışacağız, daha çok çalışacağız…

Bu vesile ile bu gece böylesi bir gurur tablosunun yaşanmasında bizlerden dayanaklarını hiç esirgemeyen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, değerli bakanlarımıza, gücümüze güç katan Genel Lider Yardımcılarımıza, kıymetli milletvekillerimize, değerli valimize ve kaymakamımıza, aziz hemşehrilerimize ve bize taraf, güç veren gençliğimize, tüm mesai arkadaşlarıma, bu gururun gerçek sahibi hemşehrilerimize ve bizi bu mükafatı layık gören Türk Basınının Ulu Çınarı Yeni Asır Ailemize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olunuz, var olunuz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ