Meclis’te kadın vekiller birbirine girdi!

Meclis’te kadın vekiller birbirine girdi!

Meclis Genel Kurulu’nda, 2022 yılı merkezi yönetim bütçe kanununun teklif maddelerinin görüşüldüğü sırada, kadın milletvekilleri arasında kavga çıktı.

Bütçe görüşmelerinin gerçekleştiği 11. günde söz alan AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerini hedef aldı.

İKİ TARAF ARASINDA GERGİNLİK ÇIKTI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Trabzon Milletveili Ayvazoğlu’nun ağır sözleri üzerine salondaki CHP vekilleri için 2’şer dakika sataşmadan söz istedi.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar da  talebe olumlu yanıt verince iktidar ve muhalefet vekilleri arasında gerginli  yaşandı.

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Haydar Akar’ın oturuma ara vermesiyle birlikte MHP ve CHP vekilleri arasında tartışmalar yaşandı. Bu esnada AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez, CHP’li Milletvekilleri Burcu Köksal ve Gülizar Biçer Karaca’nın üzerine yürüdü.

ERKEK VEKİLLER ARAYA GİRDİ

Kadın vekiller arasında yaşanan kavgayı araya giren erkek milletvekilleri ayırdı.

Oturumun tekrar açılmasıyla birlikte Başkanvekili Akar, bütçe maratonunun son günlerinde vekillerin konuşmalarına özen göstermesini istedi.

Kaynak: Zekeriya ALBAYRAK/SÖZCÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ