Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Marmaris Sokak Hayvanlarını Unutmadı

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, Tarım ve Orman Müdürlüğü birimleri veteriner hekim desteği de alarak sokakta yaşayan hayvanlara mama dağıtımı yaptı. Son bir ayda sokakta yaşayan kedi ve köpekler için dağıtımı yapılan yaş ve kuru mama miktarının yaklaşık olarak 1ton 400 kilogram olduğu bilgisi alındı.

Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü birimleri, pandemi kısıtlama kapsamında sokakta yaşayan  hayvanların aç ve susuz kalmaması için düzenli mama dağıtımı yaptı. Bugün, 3’er kişiden oluşan 4 ekip İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nejmettin Kaya ve veteriner hekim desteği de alarak Marmaris sokaklarına çıktı. İlçe merkezinde yeralan park, bahçe ve ana caddelerde bazı noktalara kedi ve köpekler için kuru-yaş mama bırakıldı. Veteriner hekimler mama verdikleri hayvanların gözle sağlıklı kontrollerini de yaptılar. Marmaris Belediyesine ait Hayvan Barınağı’na da giden birimler burada da yaş ve kuru mama dağıtımı yaptılar. Bir günde toplamda 350 kilogram yaş ve kuru mama dağıtan birimlerin pandemi kısıtlaması kapsamında bu işleme devam edileceği bilgisi öğrenildi.

Paylaşımın amacının toplumda farkındalık oluşturmak olduğunu anlatan Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nejmettin Kaya, “Hafta sonları hala devam eden pandemi sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin yiyecek ihtiyaçlarını  karşılamak için topluma farkındalık projesi başlattık. Bir ay içinde pandemi sokağa çıkma kısıtlaması olan cumartesi ve pazar günleri toplamda 1 ton 400 kilogram kuru ve yaş mama dağıtımı yaptık. Hafta sonları pandemi kısıtlaması devam ettiği sürece projemizi devam ettireceğiz” mama dağıtmaya devam edeceğiz dedi.

Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ