Lider Dündar, 100 konteynerlik ömür alanında incelemelerde bulundu

Osmangazi Belediyesi, sarsıntıdan en çok etkilenen bölgelerden biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 100 adet prefabrik yapıdan oluşan yeni ömür alanı kuruyor.

Lider Dündar, 100 konteynerlik ömür alanında incelemelerde bulundu

Osmangazi Belediyesi, zelzeleden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 100 adet prefabrik yapıdan oluşan yeni hayat alanı kuruyor. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, İslahiye’de kalıcı sarsıntı konutlarından evvel zelzele mağduru vatandaşların barınma gereksinimini karşılayacak olan Osmangazi Mahallesi’nin en kısa vakitte tamamlanacağını belirtti.

Büyük afetin birinci saatlerinden itibaren kurduğu kriz masasıyla tüm imkânlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, zelzele bölgesine her alanda dayanak vermeye devam ediyor. Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde bir yandan kurtarma çalışmalarına dayanak veren, bir yandan da insani yardımlar ile yaraları saran Osmangazi Belediyesi, sarsıntı bölgesindeki vatandaşların barınma gereksinimini karşılamak için de çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyor.

İslahiye’ye yeni hayat alanı

Gaziantep İslahiye’deki çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, zelzelenin derinden etkilediği bölgede yeni bir hayat alanı kurulması için başta Fen İşleri Müdürlüğü grupları olmak üzere ilgili tüm ünitelerin aralıksız çalıştığını söyledi. Asrın felaketinin yaşandığı birinci andan itibaren Kahramanmaraş, Hatay ve Gaziantep’te arama kurtarma, enkaz kaldırma, paklık, ilaçlama, aşevi ve hasar tespiti üzere mevzularda hizmet verdiklerini hatırlatan Lider Dündar, “Deprem felaketinden en çok ziyan gören bölgelerimizden biri olan Gaziantep İslahiye’de Osmangazi Mahallesi inşa ediyoruz. 100 prefabrik yapı, mescit, okul ve çocuk oyun alanlarıyla birlikte burada yeni bir mahalle oluşturuyoruz. Tüm takımlarımız bu bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar. Yer tesviyesinin akabinde temel betonu dökülerek prefabrik yapıların montajı yapılacak. Yeni ömür alanlarını en kısa vakitte hizmete sunacağız. Rabbim, bir daha bu türlü afetler, acılar göstermesin.” dedi.

İkiz yapı modelinde kurulacak 54 metrekarelik prefabrik yapıların her birinde, 2 oda, mutfak, banyo ve WC yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ