Lider Böcek koltuğunu Raziye Rana Çelebi’ye devretti

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Raziye Rana Çelebi’ye devretti. Çocuk Lider Çelebi, yeşil alanların korunması ve arttırlması için talimat verdi.

Lider Böcek koltuğunu Raziye Rana Çelebi’ye devretti

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Raziye Rana Çelebi’ye devretti. Çocuk Lider Çelebi, yeşil alanların korunması ve arttırlması için talimat verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet binası önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, koltuğunu devrettiği Raziye Rana Çelebi ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sundu.
KOLTUĞUNU DEVRETTİÇelenk sunma merasimin akabinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında dönem teslim merasimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, koltuğunu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu 4-D sınıfı öğrencisi Raziye Rana Çelebi’ye devretti. Zaman teslimde Raziye Rana Çelebi’ye Okul Müdürü Mehmet Karataş, öğretmenleri, annesi Gülsüm Çelebi ve babası Mehmet Özyılmaz eşlik etti.ÇOCUKLARIMIZA BÜYÜK VAZİFELER DÜŞÜYORKoltuğu Raziye Rana Çelebi’ye devretmekten büyük memnunluk duyduğunu söyleyen Lider Muhittin Böcek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç elbet Antalya dünyanın en hoş yeridir” dediği Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunun çok kıymetli olduğunu vurguladı. Lider Böcek, “Bugün geleceğimizin teminatı siz çocuklarımıza büyük vazifeler düşüyor. Bugün bu koltuğun sahibi sevgili Raziye Rana Çelebi kızıma, ailesine, okulumuzun müdürüne çok teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi geleceğe hazırlamakta karanlığa karşı olan öğretmenlerimize büyük vazifeler düşüyor. Ata’mızın ihtilallerine, Cumhuriyet’imizin temel kıymetlerine sahip çıkarak yetişecek sizler bu koltukların sahibi olacaksınız. Bu vesileyle ailen başta olmak üzere öğretmenlerine de çok teşekkür ediyorum” dedi. CUMHURİYETİN GELECEĞİ YARININ SAHİPLERİYİZBaşkanlık koltuğunu Lider Böcek’ten devralan Raziye Rana Çelebi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. “Dünya üzerine bayram ikram edilen birinci ve tek çocuklar bizleriz” diyen Çelebi, şöyle konuştu: “Cumhuriyetin geleceği, yarının sahipleriyiz. Bizlere güvenen, evlatları üzere gören Ata’mızı hürmet ve minnetle yad ediyorum. Bizler için çaba eden silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi şükranla anıyorum. Cumhuriyeti siz kurdunuz bizler Cumhuriyet için büyüyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız ve bu ülkenin çocukları olmaktan büyük gurur duyuyoruz.” YEŞİL ALANLAR İÇİN TALİMAT VERDİAntalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu devralmaktan büyük memnunluk duyduğunu söyleyen Çelebi, “Şehrimizin tüm hoşlukları belediyemize emanet. Süratle gelişen, gereksinim alanları artan bu hoş kentin tarihi dokusunu ve doğal hoşluklarını koruyarak hizmet etmek için Büyükşehir Belediyesi olarak canla başla çalışıyoruz” dedi. Daha sonra yeşil alanların korunması ve artırılması için talimat veren Çelebi, “Bunun yanında halkın huzur içerisinde dinlenebilecekleri park ve bahçe çalışmalarına itinayla devam ediyoruz. Çocuklarımız için itimatla oynayabilecekleri alanları itinayla hazırlıyoruz” diye konuştu. 
 Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ