İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm üniteleriyle Osmaniye’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel uyumunu üstlendiği Osmaniye’de çalışmalar sürüyor. Osmaniye merkezinde ve kırsalında aralıksız çalışan gruplar kenti yine ayağa kaldırıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm üniteleriyle Osmaniye’de


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel uyumunu üstlendiği Osmaniye’de çalışmalar sürüyor. Osmaniye merkezinde ve kırsalında aralıksız çalışan gruplar kenti tekrar ayağa kaldırıyor.

Genel afet uyumunu İzmir’in üstlendiği Osmaniye’de İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “gölge belediyeciliği” amacıyla kurulan Afet Uyum Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Uyum Merkezi’nde çalışan üniteler, sarsıntının akabinde Osmaniye’ye ulaşan birinci belediye olarak bölge halkıyla kardeşlik ve dayanışma köprüsü kurdu.

Günde 5 bin şahsa üç öğün sıcak yemek
Osmaniye’deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Uyum Merkezi’nin sorumluluğu Lider Soyer tarafından İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’ya verildi. Bölgedeki çalışmalar konusunda bilgi veren ünite sorumluları İzmir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Dairesi Lideri Şerafettin Budak ve İZBETON temsilcisi Yusuf İşbitirici, “Osmaniye’de uyum merkezini liderimizin önderliğinde kurduk. 5 bin şahsa sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra erzak, çadır, giysi dağıtımını merkezimiz aracılığıyla yurttaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısa bir mühlet sonra 200 konteyneri Osmaniye’ye getireceğiz. Kırsalda kalkınma ve göçün engellenmesi için de Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığımız da kapsamlı bir çalışma yapıyor” diye konuştu.

“Acil Tahlil Takımları Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm üniteleriyle Osmaniye’ye hizmet sağladıklarını lisana getiren Budak ve İşbitirici şu bilgileri verdi: “Başkanımızın dediği üzere gölge belediyeciliğini Osmaniye’de kurmuş durumdayız. Osmaniye’de İzmir grupları var gücüyle çalışıyor. Acil Tahlil Takımları de alanda dolaşarak Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor, muhtaçlıkları teker teker tespit ediyor. Osmaniye halkı bizi görünce çok büyük bir sıcaklık gösteriyor. ‘Yardımımıza birinci gelen belediye’ diye teşekkür ediyorlar. Liderimiz Tunç Soyer’i de burada görmekten, ona ulaşabilmekten memnunluk duyuyorlar.”

“Bir kişiyi fazladan tok yatırmak bizi keyifli ediyor”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de görevlendirdiği Aşevleri Şube Müdürlüğü’nden besin mühendisi Volkan Ataroğlu, “İzmir’deki aşevimizdeki tüm kaideleri buraya da uyarladık. Kaliteli eserler kullanarak kaliteli yemek çıkarıyoruz. Besinlerde et ve bakliyat eserlerini kullanmaya değer gösteriyoruz. Besleyici olması, gramajı kıymetli. Bir kişiyi bile fazladan tok yatırabilmek bizleri memnun ediyor. Bu hizmeti vermekten onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ