Herkes arsa ararken o yerini bağışladı

Yaşadığımız sarsıntı felaketinin akabinde beşerler müstakil konutlara yönelip bu hedefle arsa arayışına girerken ve arsa fiyatları astronomik formda yükselirken 77 yaşındaki Hikmet Aslansarı 215 metrekare yerini Çukurova Belediyesi’ne bağışladı.

Herkes arsa ararken o yerini bağışladı

Yaşadığımız sarsıntı felaketinin akabinde beşerler müstakil meskenlere yönelip bu gayeyle arsa arayışına girerken ve arsa fiyatları astronomik halde yükselirken 77 yaşındaki Hikmet Aslansarı 215 metrekare yerini Çukurova Belediyesi’ne bağışladı.

Hikmet Aslansarı, Şambayadı bölgesinde bulunan yerini belediyeye bağışlamak istediğini belirterek, Lider Soner Çetin’den randevu aldı. Lider Soner Çetin’in 2 yıl evvel Sarıhamzalı Mescidine yardım ettiğini hatırlatan 77 yaşındaki Hikmet Amca, “Sayın Soner Çetin’i tanıyorum. Dürüstlüğünü biliyorum. İki yıl evvel cami için yardım istediğimizde hiç tereddüt etmedi ve camimizin fayanslarını yaptırdı. Yeterli yerlerde kullanacağından emin olduğum için ben de yerimi Çukurova Belediyesi’ne bağışlamak istiyorum. Ben Merhum Ecevit’in siyasini yapan bir beşerim. Soner Çetin’i de Karaoğlan olarak görüyorum. Bundan ötürü kendisini çok seviyorum” dedi.

Başkan Soner Çetin’in herkese yardım eden, çalışkan bir insan olduğunun altını çizen Hikmet Aslansarı, “İnanıyorum ki Sayın Lider bu arsayı en hakikat halde kullanacaktır” sözünü kullandı.

FIRSATÇILAR UTANSIN

Bu davranıştan epeyce etkilenen Lider Soner Çetin de Hikmet Aslansarı’ya teşekkür etti. Lider Soner Çetin, 2 yıl evvel uygunluk olarak değil, vazifemiz gereği yaptığımız bir şey bugün farklı bir halde ödüllendiriliyor. İbadethaneler konusunda ne kadar hassas olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Biz misyonumuzu yaptık. Kendisi Ecevit terbiyesi ile yetişmiş, Demokratik Sol Parti’de misyon yapmış bedelli bir insan” halinde konuştu.

Deprem sonrası insanların yüksek katlı binalardan kaçtığını ve müstakil yapılara yöneldiğini belirten Lider Soner Çetin, “Hemşehrilerimiz müstakil mesken yapmak için arsa arayışına girdi. Bunu fırsat bilenler 2 liralık arsayı 10 liraya satma uğraşında. Bu fırsatçılar tahminen Hikmet Amcanın bu davranışından ötürü biraz utanırlar” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ