Gürçeşme’de altyapı çalışmaları tamamlanıyor

İZSU Genel Müdürlüğü’nün, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gürçeşme Caddesi’ndeki genişletme faaliyetleriyle eşzamanlı olarak yürüttüğü altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Gürçeşme’de altyapı çalışmaları tamamlanıyor


İZSU Genel Müdürlüğü’nün, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gürçeşme Caddesi’ndeki genişletme faaliyetleriyle eşzamanlı olarak yürüttüğü altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Tamamlanmak üzere olan proje kapsamında kanalizasyon ve yağmur suyu çizgileri ayrıştırılarak bölge daha dirençli hale getirildi.

İZSU Genel Müdürlüğü, Konak ilçesinin ana arterlerinden Gürçeşme Caddesi üzerindeki altyapı çalışmalarını tamamlıyor. İZSU grupları, bölgenin kanalizasyon çizgisindeki ekonomik ömrünü tamamlayan boruları yeniledi. Çalışmalar kapsamında 1,5 kilometresi kanalizasyon sınırı olmak üzere yaklaşık 3 kilometre yeni sınır imalatı yapıldı. Tamamlanan yeni çizgiler önümüzdeki günlerde devreye alınacak.

Bölgedeki koku sorunu sona eriyor
Yeni çizgilerin devreye alınması ile bölgenin kanalizasyon kapasitesi artacak. Kanalizasyon çizgisinin yanı sıra yeni imal edilen yağmur suyu ayrıştırma sınırı ile bugüne kadar kanalizasyon sınırına bağlı olan yağmur suyu sınırları artık ayrık sistemde çalışacak ve su baskınları önlendiği üzere bölgedeki koku sorunu da tahlile kavuşacak.
Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: