Gülsün Bilgehan: Yeni bir ülkeyi kurmak elimizde

15-21 Mart’ta “Yeniliğe Davet” sloganıyla tüm Türkiye’yi geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde siyasetçi Gülsün Bilgehan da konuşmacı olarak katıldı.

Gülsün Bilgehan: Yeni bir ülkeyi kurmak elimizde


15-21 Mart’ta “Yeniliğe Davet” sloganıyla tüm Türkiye’yi geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde siyasetçi Gülsün Bilgehan da konuşmacı olarak katıldı. Bilgehan, “Her şeye karşın Mustafa Kemal’in çocukları bu ülkede yaşıyor. Yeni bir ülkeyi kurmak elimizde” dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ne eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi, siyasetçi ve muharrir Gülsün Bilgehan da konuşmacı olarak katıldı. Bilgehan, “Kurtuluş ve Cumhuriyetin kuruluş sürecine katkıda bulunmuş bir ailenin ferdi olarak bu kongrede konuşmacı olarak yer almaktan onur duyuyorum. Ne gariptir ki yüz yıl evvel yeniden bu kentte büyük felaketlerin akabinde İktisat Kongresi toplandı. 9 Eylül’de 3.5 yılın akabinde kurtarılan İzmir, büyük yangınla tekrar kendisini kurtarmaya çalışıyordu. Ne yazık ki yüz yıl sonra memleketin öbür tarafından büyük bir tabiat olayının akabinde yeniden İzmir’de geleceği şekillendirmek için toplandık. Yaşanan zelzele felaketinde bilgisizlik, sorumsuzluktan ötürü kaybı ve faciayı yaşamak zorunda kaldık” diye konuştu.

Mustafa Kemal’in çocukları bu ülkede yaşıyor
Yüz yıl evvel emekçi, çiftçi, tüccar ve endüstricilerden oluşan bin 135 üyenin aldığı kararların yeni Türkiye’nin şekillendirmesinde faal olduğunu belirten Bilgehan, “Bizim kişi başı gelirimiz daima azalıyor. Cumhuriyetin 3. jenerasyonu olarak unsurlarla yetiştik. Temel kıymetlerimizi her vakit koruduk. Misyon ve sorumluluk şuuruyla yeni jenerasyonun de yetiştiğini görüyoruz. Her şeye karşın Mustafa Kemal’in çocukları bu ülkede yaşıyor. Yeni bir ülkeyi kurmak elimizde. Çalışkan Türk gençleri olarak bunu başarabiliriz” dedi.
Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: