Finike Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde Sona Yaklaşıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike’ye kazandırılan Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde sona geliniyor.

Finike Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde Sona Yaklaşıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike’ye kazandırılan Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde sona geliniyor. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Finike Belediye Lideri Mustafa Geyikçi ile birlikte Finike’nin yeni ömür alanı olacak projenin çalışmalarını yerinde inceledi. Lider Böcek, proje tamamlandığında Finike’nin meydanıyla da anılan bir ilçe haline geleceğini söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in Finike’ye çağdaş bir Cumhuriyet Meydanı kazandırma amacıyla başlattığı ‘Finike Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Lider Muhittin Böcek, Finike Belediye Lideri Mustafa Geyikçi ile birlikte projede alanında incelemelerde bulundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Lideri Serkan Temuçin çalışmalar hakkında Lider Böcek’e bilgi verdi. ÇALIŞMALAR BÜYÜK ORANDA TAMAMLANDIFinike Cumhuriyet Meydanı’nda alt yapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyleyen Lider Muhittin Böcek, “22 dönüm bir alanda çalışmalarımız sürüyor. Kentler meydanlarıyla anılır. Konyaaltı Belediye Başkanlığım periyodunda Antalya’nın en büyük kent meydanını yapmıştım. Büyükşehir Belediye Lideri olarak Kemer Cumhuriyet Meydanı’nı bitirdik. Artık Finike Cumhuriyet Meydanı’mızı yapıyoruz” dedi.MAVİ GÖZLÜ DEV ADAMA YAKIŞIR ANITFinike Cumhuriyet Meydanı’nın temelinin 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda atıldığını söyleyen Lider Muhittin Böcek açılışın da 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda gerçekleştirileceğini söyledi. 30 milyonun üzerinde maliyeti olan meydan projesinin halkın buluşma noktası olacağını belirten Lider Böcek şöyle konuştu: “Burası bütün aktifliklerin yapılabileceği herkesin kullanabileceği bir alan olacak. Burada olmazsa olmazımız Atatürk’ün bir anıtı olacak. Bütün halkımızın da beğeneceği mavi gözlü dev adama yakışır bir anıtı da meydanda tamamlamış olacağız.” FİNİKELİLERE YENİ BİR ÖMÜR ALANIProje çerçevesinde Finike Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı ve kıyı bandı ile bütüncül olarak bir kentsel tasarım projesi hazırlandı. 14 bin metrekare sert taban, 8 bin metrekare yeşil alandan oluşan projede meydan, seyir terasları, oturma alanları, gölgelikler, satış üniteleri, çocuk oyun alanları, mescit, tuvalet, yürüyüş yolu ve peyzaj düzenlemeleri yer alıyor.
 Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ