Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Fethiye’de Pozitif Vaka Sayısı Tırmanıyor

Tüm Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs  salgınını  Fethiye ve Ege bölgesinde de tırmanmaya devam etmektedir.Sağlık bakanlığı’nın yaptığı tüm uyarı ve aldığı tedbirlere rağmen virüsün yayılmaya devam ettiği açıklanmaktadır. Fethiye Devlet Hastanesi pandemi bölümündeki pozitif vaka sayısının arttığı ve rakamın 30’u geçtiği belirtilmektedir.

Fethiye’de Pozitif Vaka Sayısı Tırmanıyor

Fethiye'de Pozitif Vaka Sayısı Tırmanıyor

Fethiye’de Pozitif Vaka Sayısı Tırmanıyor

Korona virüs vakaları Fethiye’de artış sebebinin kurban bayramı tatili, düğün cemiyetleri ve asker uğurlamaları sırasında uyunmayan tedbirler olduğu belirtilmektedir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Pandeminin birinci dalga ikinci pik dönemine geçildiğini ve önlemlerin artırılması ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini vurguladı.

Fethiye’de Devlet Hastanesin’de pandemi bölümünde pozitif vaka sayısının da 30’u aştığı ve yoğun bakım servisinde 9 hastanın tedavilerine devam ettiği açıklanmış bulunmaktadır. Kovid 19 teşhisi şüphesi ile hastanede tedavileri edilen hasta sayısınında 40’ı aştığı belirtilmektedir. Doktorlar ve sağlık görevlilerinin bu hastaları iyileştirebilmek için yoğun bir çaba sarf ettikleri de öğrenildi.

Sağlık bakanlığının hazırladığı Hayat Eve Sığar uygulamasında ise Fethiye Salı pazarı başta olmak üzere bazı bölgelerin  yüksek risk noktası olarak gösterilmeside dikkatlerden kaçmadı. Fethiye’de balık hali ve çevresinde  polislerin vatandaşları maske kullanması noktasında uyarması ve Fethiye ‘de denetimlerin artması da vakaların ne kadar tehlikeli boyuta geldiği noktasında en belirgin nokta olarak ortaya çıkmakta.

Fethiye’de Salgın Nedeniyle  Bazı İşletmelerin Kapatıldığı İddiası

Fethiye’de bazı işletmelerinde covid 19 salgını nedeniyle kapandığı söylesende yerel makamlar bu konuda bir açıklama gelmedi. Fethiye’de balık restoranlarında da her akşam canlı müzik yapan fasıl ekibinin restoranlar da dolaşmaması konusunda polisler tarafında uyarıldığı belirtildi. Fethiye’de bulunan ünlü bir kebapçının çalışanlarından birisinin de test sonucunun pozitif çıktığı ve işletmenin geçici süre ile kapatıldığı belirtildi. Fethiye’de İşletme sahipleri sosyal medyadan müşterilerine salgın ile önlemeler ve düzenlemeler hakkında duyurular da bulunmaktalar.

Fethiye Kaymakamlığı Denetimleri Artıracak

Uzmanlar ülkemizde ve Fethiye ‘de salgının artması sonrasında hijyen kurallarına ve maske takılmasına özen gösterilmesi gerektiğini açıkladılar. Fethiye Kaymakamlığının önümüzdeki günler de maske  ve sosyal mesafe denetimlerini sıklaştıracağı açıklandı.

Kaynak: Gerçek Fethiye Günlük Siyasi Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ