Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

“Esnafına Sahip Çık Bodrum” Projesi Başlıyor

“Esnafına Sahip Çık Bodrum” Projesi Başlıyor

Ahmet Aras’ın twitter hesabından açıkladığı üzere: “Bodrum ekonomisine can suyu olacak bir projenin tanıtımını bugün gerçekleştirdik. BODTO, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Belediyemizin işbirliğinde gerçekleştirilecek “Esnafına Sahip Çık Bodrum” projesine katkı koyan herkese şükranlarımı sunuyorum.” diyerek esnafına sahip çık bodrum projesi başlatılmış oldu.

Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Esnaf Odasının da desteği ile “ESNAFINA SAHİP ÇIK BODRUM” projesini hayata geçiriyor.

Bu kapsamda 15 Mayıs Cuma günü, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez’in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısı ile proje başlamış oldu.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon basın açıklamasında projenin detayları hakkında bilgi vererek, Covid-19 salgınından sonra işletmelerin yaşadığı sorunları çözebilmek adına bir dizi çalışma gerçekleştirdiklerini, bunlardan birinin de BODTO 6 Nolu Yeme-İçme ve Eğlence Sektörü Meslek Komitesi ile birlikte ürettikleri “ESNAFINA SAHİP ÇIK BODRUM” projesi olduğunu söyledi.

"Esnafına Sahip Çık Bodrum" Projesi Başlıyor

“Esnafına Sahip Çık Bodrum” Projesi Başlıyor

BODTO Başkanı Kocadon: ” Tüm Bodrum esnafını ve kendini Bodrum’a ait hisseden herkesi, ülke çapındaki Bodrum sevdalılarını bu projeye katkı vermeye davet ediyorum.”

Turizmin beraberindeki 58 sektörü de beslediğine vurgu yapan Kocadon konuşmasına şöyle devam etti: “Esnafına Sahip Çık” projesi şöyle ilerleyecektir; örneğin bir müşteri sürekli gidip müdavimi olduğu işletmeye 1.000 TL (bu rakam müşterinin kendi belirleyeceği rakam olup değişiklik gösterecektir.) destek verecek, işletme hizmet vermeye başladıktan sonra müşterimiz işletmede en fazla 1.250-TL bir harcama limitine sahip olabilecektir. Yani müdavimi olduğunuz işletmeye ön ödeme yaptığınızda, işletme açıldıktan sonra %25’e kadar bir indirim kazanacaksınız. Böylece hem esnafımız hem de müşterimiz bu fırsatı değerlendirebilecektir. Böylelikle normale döndüğümüz günlerde avantajlar sunan işletmelerle bunlardan faydalanan müdavimler arasında şimdiden bir etkileşim yaşanacaktır. Buradan tüm esnaflarımıza, tüm Bodrumlulara, Tüm Bodrum severlere sesleniyorum. Bu çarkın içinde hepimiz birlikteyiz. Tüm Bodrum esnafını ve kendini Bodrum’a ait hisseden herkesi, ülke çapındaki Bodrum sevdalılarını bu projeye katkı vermeye davet ediyorum.”

"Esnafına Sahip Çık Bodrum" Projesi BaşlıyorBodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: “Bizi bunca zamandır misafir eden Bodrum’un marka olmuş o güzel mekanlarını desteklemek lazım”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise salgın tehlikesi Türkiye’de baş gösterdikten sonra gerekli önlemleri Belediye ve tüm kamu kurumları olarak aldıklarını açıklayarak en büyük darbeyi yaklaşık 100 gündür kapısına kapatan turizm, yeme-içme eğlence, konaklama sektörünün aldığını belirterek bu proje ile sektöre bir can suyu vermek için toplandıklarını belirtti. “Bizi bunca zamandır misafir eden Bodrum’un marka olmuş o güzel mekanlarını desteklemek lazım. Sizden kesinlikle sadaka istemiyoruz, nasıl olsa bu sektör açılacak ancak bu proje ile esnafa can suyu olarak ödeme yaptığınız zaman hesabınız 1000 TL ise biz sizden 750 TL alacağız.” diyen Aras, Bodrum Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarının altını çizerek, “Bu çalışmayı yapan kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Umarım hayırlısı ile bu kampanya amacına ulaşır.” şeklinde konuştu.

 

Bodrum Esnaf Odası Başkanı Başeymez: “Bodrum esnafı büyük zararda!”

Bodrum Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Başeymez ise böyle bir esnafa sahip çıkma kampanyasına katılmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, Bodrum esnafının büyük zararda olduklarını açıkladı ve halkı bu projeye destek vermeye davet etti.

“Esnafına sahip çık Bodrum” projesine katılmak isteyen işletmeler kendi iletişim kanalları üzerinden proje görsellerini paylaşarak projeye dahil olacaklar. Projeye ilişkin sosyal medya hesapları şöyledir:

Twittter: @esnafbodrum #EsnafinaSahipCikBodrum

Facebook: @esnafinasahipcikbodrum

Instagram: @esnafinasahipcikbodrum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ