Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Enerjide tasarruf nasıl yapabilirim?

Elektrik faturaları devamlı çoğalırken, bir hayli şahıs enerjide tasarruf usullerine kulak veriyor. Enerji tasarrufu, hem hayat alanlarınızdaki konforu eksiltmeden giderlerin indirgenmesine hem de natürel kaynaklarının korunmasında oldukça ehemmiyetli bir etmen. Konutunuzda ve iş yerinizde uygulayacağınız birkaç pratik yolla siz de enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Hangi alanda olursa olsun  ne kadar tasarruf etmek isterseniz isteyin, kendinize sormanıza gereken ilk sual “Gereksinimim var mı?”sorusudur.. Konutunuzda veya iş yerinizde birkaç dakika sonra geri dönecek olsanız dahi şayet aydınlatmaya lüzumunuz yoksa ışıkları kapatmalısınız. Zira her gün 5 dakika afakî yere yanan bir ampul; senede 1800 dakika başka bir deyişle 30 saat boşa gidiyor demektir. Kısacası 5 dakika dahi enerji tasarrufu yapmanız, büyük ehemmiyete sahip.

Açık olmamasına rağmen fişinizi prize taktığınız telefon,bilgisayar veya herhangi bir şeyi şarj ettikten hemen sonra  prizde kalan aletiniz..Çoğunlukla yaptığımız bir hata olan zaten kullanmıyorum diyerek elektronik cihazlarınızı prizden çekmemek.Prize taktığınız ve hiç umursamadığınız  cihazların hiç elektrik götürmediğini düşünmekte iseniz büyük bir yanılgı içersindesiniz demektir.O kullanmadığınız prize taktığınız cihazlar veya elektronik aletler mutlaka elektrik götürmektedir.Ne kadar takılı olmasa bile.Fakat bunun tam tersini yapacak olursak kullanmadığınız,umursamadığınız o şarj aletinin kablosunu prizden çıkarıp uyanıklık yaparsak gerçekten tasarrufta önemli bir adım atmışız demektir.

Konutunuzun çatısında güneş enerji oturumlarını kullanarak, yani güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilir ve bu sayede de konutunuzdaki elektrikli aygıtların kullanımı için gereksiniminiz olan enerjiyi üretmiş olursunuz.. Güneş enerjisi, elektrik faturanızın meblağını büyük oranda düşürürken aynı zamanda yenilenebilir bir enerji kaynağı kullanmış olursunuz.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ