Ege Migider iftarı, STK’ları bir ortaya getirdi

Buca’da gerçekleşen Ege Muşlu İş Adamları ve Teşebbüsçüler Derneği (EGEMİGİDER) iftarına kamu temsilcileri ve stk temsilcileri katıldı. 

Ege Migider iftarı, STK’ları bir ortaya getirdi

Buca’da gerçekleşen Ege Muşlu İş Adamları ve Teşebbüsçüler Derneği (EGEMİGİDER) iftarına kamu temsilcileri ve stk temsilcileri katıldı. 
EGEMİGİDER Lideri Ahmet Öznur, “Ramazan beşerler ortasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın,ve kalp birliğinin perçinlemesine vesile olan ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve muhtaçlık sahibi olanları hatırlamanın, onlara yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir” 
Ege Muşlu İş Adamları ve Teşebbüsçüler Derneği 2017’de yaklaşık 5 yıl evvel kuruldu. Yaşadığımız kentimiz olan İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde önemli manada istihdam sağladığımızı düşünüyoruz. Şu ana kadar yaklaşık bünyemizde 5000 şahsa istihdam sağladık. Hem İzmir’imize hem de Ege’mize önemli bir katkı sunduğumuza inanıyoruz” tabirlerini kullandı.
2025 yılına kadar istihdam manasında bugünün iki katını hedeflediklerini vurgulayan Öznur, yaklaşık 500 öğrenciye burs verdiklerinin altını çizdi. Açıklamalarına devam eden Öznur, “Ege ve İzmir için çok kâfi olduğuna inanmıyoruz ve bu sayıyı en az iki katına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi. 
Depremlerde dernek olarak neler yaptıklarını anlatan Öznur, “Bir de malum yaşadığımız sarsıntılarda. Bayraklı zelzelesinde 1 tır ısıtıcı, son yaşadığımız zelzelede ise nakdi ve gayri nakdi yaklaşık 6,5 milyon TL depremzedelere yardımda bulunduk” formunda konuştu. 
Dernek olarak EGEMİGİDER A.Ş.’yi bayramdan sonra kurmuş olacaklarını anlatan Lider Ahmet Öznur, bu şirketle birlikte ortak akılla projeler üreteceklerini, ülkeye ve millete yararlı olacaklarını söyledi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ