Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Direniş Zafer Getirdi! Marmaris’te Jeotermal Stantral iptal edildi!

Marmaris’te Jeotermal Stantral iptal edildi!

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü mahallesinde jeotermal kaynak arama faaliyeti için başlatılan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci tepkiler sonucunda iptal edildi. Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Faaliyet alanının, mutlak koruma gerektiren ‘Hassas Zon’ tanımlı alanda kalması ve alanda telafisi mümkün olmayan tahribatlara yol açarak mevcut flora, fauna, ekosistem bütünlüğüne zarar verecek olması nedeniyle ÇED süreci iptal edilmiştir” denildi.

Öte yandan Fethiye’nin Yanıklar Mahallesi’nde de aynı anda başlayan jeotermal enerji kaynak arama faaliyeti için ÇED sürecinin devam ettiği öğrenildi.

DİRENİŞ ZAFER GETİRDİ

Konuyu önceki hafta soru önergesiyle meclis gündemine de taşıyan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Muğlamızın kıyılarına, doğasına yapılmak istenen yağma ve talan girişimini bir kez daha direnişimizle sonuçsuz bıraktık. Marmaris ilçemizde yapılmak istenen jeotermale engel olduk” dedi.

Marmaris Kent Konseyi ve Marmaris Belediyesi ile birlikte hareket ederek bir güç birliği oluşturulduğunu belirten Alban, yerel yönetimlerin ve yerel demokratik kitle örgütlerinin dayanışmasının önemine vurgu yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ