Dardanel’e Barselona Seafood Expo Global’de ağır ilgi

Barselona’da gerçekleşen dünyanın en büyük deniz eserleri fuarı Seafood Expo Global’e katılan Dardanel, fuarın en çok ilgi gören markalarından biri oldu.

Dardanel’e Barselona Seafood Expo Global’de ağır ilgi

Barselona’da gerçekleşen dünyanın en büyük deniz eserleri fuarı Seafood Expo Global’e katılan Dardanel, fuarın en çok ilgi gören markalarından biri oldu. 29 ülkeye ihracat yapan firma, bir mühlet evvel yeni pazarlara açılma gayesiyle bünyesine kattığı Yunan deniz eserleri markası Kallimanis eserlerini de sergiledi. Dardanel’in Çanakkale Boğazı’nda kendi çiftliklerinde ürettiği midyelerle hazırlanan Midye Dolma eseri ise ziyaretçilerden ağır ilgi gördü.
 
Türkiye’nin balık ve deniz eserleri uzmanı Dardanel, bünyesine kattığı marka ve eserlerle 25-27 Nisan tarihleri ortasında Barselona’da gerçekleşen dünyanın en büyük deniz eserleri fuarı Seafood Expo Global’deki yerini aldı. Dardanel, geniş bir yelpazede sunduğu lezzetleriyle fuarın en çok ziyaret edilen stantlarından birine mesken sahipliği yaptı. Marka birebir vakitte Dardanel İdare Heyeti Lideri Niyazi Önen’in iştirakiyle 150 ülkeden deniz eserleri dalının profesyonelleriyle buluştu.Dardanel İdare Şurası Lideri Niyazi Önen, fuara iştirakleriyle ilgili, “Girişimlerimiz, markalarımız, yatırımlarımız ve inovatif eserlerimizle Dardanel markasını her yıl bir adım daha ileri taşıyoruz. 29 ülkeye ihracat yapan küresel bir Türk şirketi olarak dünyadaki en büyük deniz eserleri üreticilerinden biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonla dünya çapında büyük fuarlara katılmayı değerli buluyoruz. Bu yıl yeniden Barselona’da çok başarılı bir fuar süreci geçirdik. Bu başarımızı öbür fuarlara da taşımayı planlıyoruz. Mayıs ajandamızda İtalya’daki Tuttofood ve sonbaharda Köln’de düzenlenen Anuga fuarı bulunuyor” dedi.   2022 yılında 2021’e nazaran dolar bazında yüzde 35 büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Önen, yakın gelecekte bu sayısı katlayarak büyütmeyi hedeflediklerini tabir etti.Barselona’ya midye dolma çıkarmasıTürkiye’nin sevilen sokak lezzeti midye dolmayı Barselona’ya taşıyan Dardanel, fuarın en dikkat çeken markalarından biri oldu. Ziyaretçilere, Dardanel’in Çanakkale Boğazı’ndaki yatırımı olan çiftlikte, Türkiye’de birinci defa kullanılan Batea üretim teknolojisiyle yetiştirilen midyelerle hazırlanmış Dardanel Midye Dolma ikram edildi. Mediterranean Mussels markasıyla sunulan ve bir Türk lezzeti olan midye dolma, yapılan tadımlarda ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Bir mühlet evvel faaliyete geçen midye üretim çiftliğinden hasat edilen midyeler, Dardanel garantisi ve lezzetiyle paketli ve donuk halde tüketicilerle buluşturuluyor. Dardanel fuarda, geniş eser gamının yanı sıra küresel büyüme vizyonu çerçevesinde bünyesine kattığı Yunanistan’ın esaslı deniz eserleri markası Kallimanis ile de yer aldı ve bu marka altındaki eserlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Avrupa’da su eserleri pazarının merkezi pozisyonundaki Barselona, bu alanda birçok küresel aktifliğe mesken sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük deniz eserleri fuarı olan Seafood Expo Global’e her yıl 29 bini aşkın alıcı, tedarikçi, medya mensubu ve kesim profesyoneli katılıyor. Yeni eserlerin potansiyel alıcılarla buluştuğu fuar, deniz eserleri sanayisinin buluşma noktası niteliği taşıyor. Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ