Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Canlı Korona Virüs Takibi Hayat Eve Sığar Uygulaması Başladı!

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, corona virüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabiliyorsunuz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır, tavsiye niteliğindedir.

Korona Virüs mahallenizde var mı? Canlı olarak risk durumu nedir gibi bilgileri edinmek için uygulamayı indirmeniz yeterli olacaktır.

IOS ve Android için tasarlanan bu uygulamayı tablet, telefon veya akıllı cihazlarınızdan birisine kurabilirsiniz. Hayat eve sığar uygulama linki aşağıdaki gibidir.

IPhone için Hayat Eve Sığar Uygulaması:  UYGULAMAYI İNDİRİN

Android için Hayat Eve Sığar Uygulaması: UYGULAMAYI İNDİRİN

 

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İNDİRME EKRANI

Hayat Eve Sığar uygulaması, geliştirme aşamasında olup, geliştiriciler ile sürekli olarak güncellenmektedir. Yakın bir zamanda tam manası ile iyi bir noktaya gelmesi planlanan bu uygulama ile korona virüs ile mücadelede çok önemli bir tedbir ve önlem alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile Hayat Eve Sığar uygulaması vatandaşlar tarafından gündem maddelerinden biri haline geldi. Bu mobil uygulama sayesinde corona virüsü salgını ile mücadele sürecinde vakaların takibi sağlanırken aynı zamanda vatandaşlar hastaların yoğun olduğu bölgelere girdiğinde uyarı ile karşılaşacak. Aynı zamanda eczanelerden maske alımında da büyük kolaylık sağlayarak QR kod ile eczanelerden maske temin edilinebilecek. Binlerce kişi tarafından merakla beklenen bu uygulamanın ülkemizin salgın ile mücadelesi süresince birçok katkı sağlayacağı ön görülüyor. Peki, Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl ve nereden indirilir? Hayat Eve Sığar uygulaması indirme işlemi nasıl yapılır? İşte konuya dair tüm detaylar…

hayat eve sığar

hayat eve sığar

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE CORONA VİRÜSÜ İÇİN YENİ BİR ÖNLEM GELİYOR!

Salgın ile mücadele kapsamında her geçen gün çeşitli önlemler alan Türkiye, teknolojiyi de mücadeleye dahil ediyor. Vatandaşların telefonlarına güvenli bir şekilde indirebilecekleri aplikasyon sayesinde maske alımı kolaylaşırken öte yandan salgının yayılımının da düşmesi için büyük bir adım olarak tabir ediliyor.

hayat eve sığar

hayat eve sığar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ