Canik Belediyesi’nden Memleketler arası Müsabaka

Canik Belediyesi ve Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen ‘Öğrenciler Ortası Şiir Okuma Yarışması’ müracaatları devam ediyor.

Canik Belediyesi’nden Memleketler arası Müsabaka

Canik Belediyesi ve Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen ‘Öğrenciler Ortası Şiir Okuma Yarışması’ müracaatları devam ediyor.

Canik Belediyesi ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şubesi tarafından düzenlenen ‘Öğrenciler Ortası Şiir Okuma Yarışması’ müracaatları devam ediyor. Canik Belediyesi sponsorluğunda Samsun ve Senegal’den öğrencilerin katılacağı müsabakada öğrenciler, heyet değerlendirmelerinin akabinde düzenlenecek olan ödül merasimiyle birçok mükafatın sahibi olacak.  Beş ana kategoride gerçekleşecek olan müsabakada öğrenciler ulusal edebiyatın önde gelen yapıtlarını seslendirilecek.

Canik Belediyesi, Samsun ve Senegalli Öğrencileri Buluşturacak

Canik Belediyesi ve Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şubesi tarafından Samsun ve Senegal’den öğrencilerin iştirakiyle düzenlenecek olan yarış, beş ana kategoride gerçekleşecek. Canik Belediyesi, sponsor olduğu müsabakada Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen 2023 ‘Aşık Veysel Yılı’ aktiflikleri kapsamında Samsun’daki ilkokul ve Senegalli öğrencileri halk ozanı Aşık Veysel’in ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ isimli şiirinde buluşturacak. Samsun’daki ilkokul ve Senegalli öğrencilerin halk ozanı Aşık Veysel’in ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ isimli şiirini seslendireceği müsabakada, okul öncesi öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek’in ‘O’nun Ümmetinden Ol’, ortaokul öğrencileri Mehmet Akif İnan’ın ‘Toprağın Babası’, lise öğrencileri ise Nurullah Genç’in ‘Beni Yakışına’ isimli şiirleriyle müsabakaya katılacak.

Son Müracaat 1 Mayıs

Canik ve Samsun’un öbür tüm ilçelerinde tahsillerine devam eden okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 1 Mayıs 2023 tarihine kadar müsabakaya müracaatta bulunabilecek. Öğrenciler, son iştirak tarihine kadar siirokumayarismasi.com internet adresi üzerinden yarışa müracaat yapabilecek. Öğrenciler müsabaka hakkında ayrıntılı bilgi ve müracaat yönergesine ilgili internet adresi üzerinden ulaşabilecek. Senegalli öğrencilerin de iştirak sağlayacağı yarışın heyet değerlendirmeleri ise 8 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ