Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Bodrum Haber Eğlence Alışveriş Ve Gündem

Bodrum Haber

Bodrum haber ile ilgili olarak ilçe de gerçekleşen tüm haberlerin  kaynağı burada. Muhteşem doğal güzellikleri, tarihi eserleri, meşhur gece eğlencesi, yaz aşkları ve kendine özgü mutfağı ile dünya çapında turizmin gözbebeği, Ege’nin incisi Bodrum Yarımadası’nda Bodrum Haber olarak gündemin nabzını tutuyoruz. 3500 yıllık tarihi ile herkeste hayranlık uyandıran Bodrum, antik çağlardan günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hepsinden bir parça anı biriktirmiştir. Homeros’un “Ebedi Mavilikler Cenneti” olarak adlandırdığı, eski ismiyle Halikarnassos antik Yunan ve Anadolu uygarlıklarının muhteşem bir sentezidir.

Bodrum’un ismi, Bodrum Kalesi’nin kurucularından olan St.Petrium şövalyelerinden gelir. Bodrum’da yaşayan Türkler tarafından “BODRUM” olarak telaffuz edilen isim, Cumhuriyet’in kurulmasıyla Bodrum olarak kesinlik kazanmıştır. O yıllarda turizm henüz bu kadar gelişmemişken yaklaşık 5000 nüfuslu olan Bodrum halkı geçimini balıkçılık, süngercilik ve tarım ile sağlardı. Turizm hızla gelişince nüfus arttı ve yapılaşmanın da etkisiyle Bodrum hızla gelişen bir turizm merkezi haline geldi.

İlçemizin Gözü Kulağıyız

Bodrum’un en büyük değerlerinden biri Bodrum Kalesi’dir. Kale, 1406-1522 yılları arasında Saint Jean Şövalyeleri tarafından üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarımada üzerinde ve iki liman arasında inşa edilmiştir. Kalenin yapımında, dünyanın yedi harikasından biri Mausoleion’un taşlarını kullanılmış ancak sonraları depremde yıkılmıştır. Bodrum Haber okurları ilçemizin tarihiyle ilgili tüm bilgileri size aktarır. Kalede; Fransız, İtalyan, İngiliz, Alman ve İspanyol (Yılanlı) kuleleri bulunmaktadır. Tarihin en meşhur şövalyelerinden olan Rodos Şövalyeleri, Rodos adası 1522 yılında Türkler tarafından alındıktan sonra Bodrum ve çevresini terk etmişlerdir.

Kale hapishane ve hamam olarak da kullanılmıştır. Günümüzde sualtı müzesi olarak kullanılıyor. Bünyesinde 14 adet sergi salonu bulunan müze, dünyanın en zengin Doğu Akdeniz amforaları koleksiyonuna sahiptir. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde Yassıada, Şeytan Deresi ve Serçe Limanı batıkları da sergilenmekte ve tarihe tanıklık etmek isteyen binlerce insan tarafından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bodrum Haber, her yeri tarih kokan ilçemizde objektif haberin adresidir.

 

Güvenilir Ve Hızlı Haber

Bodrum dendiğinde akla ilk gelen yapılardan biri de Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olduğu kabul edilen Anfi Tiyatro’dur ve günümüzde pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum Haber sizlere tüm festival ve etkinlik haberlerini aktarır.

Bodrum’un saymakla bitmez tarihi yapılarından biri olan Aya Nikola Kilisesi adını, 4.yüzyılda Demre’de yaşamış olan, çocukların ve denizcilerin azizi olarak kabul edilen ve gemilerin koruyucusu olduğuna inanılan Aziz Aya Nikola’dan alır.

Bodrum’un güzellikleri saymakla bitmez. Birbirinden güzel koyları, pazarları ve kendine has Ege mutfağı bunlardan birkaçıdır. Bodrum ilçe olmasına rağmen küçük bir il haline gelmiş, bundan dolayı da mahalleleri artık ilçe gözüyle görülmektedir. Akyarlar, Bitez, Turgutreis, Göltürkbükü, Gümbet, Gündoğan, Ortakent, Torba, Türkbükü ve Yalıkavak bunların en popüğlerleridir. Bodrum Haber size tüm bu ilçelerle ilgili en yeni haberleri sunmaktadır.

Bodrum’un Sosyal Hayatını  Bizimle Takip Edin

Bodrum özellikle yaz sezonunda birçok yerli yabancı turiste ve ünlü isme ev sahipliği yapar. Türkiye’de gece hayatının nabzı Bodrum’da atar. Bodrum’a doğal güzellikleri için gelenlerin yanı sıra sırf eğlence hayatı için gelen ziyaretçilerin sayısı oldukça fazladır. Her bütçeye ve eğlence tarzına uygun mekanlar özellikle yazın Bodrum’da konuklarını bekler. Günboyu denizin ve güneşin tadını çıkaran turistler, akşam yemeği sonrası soluğu eğlence mekanlarında alır. Özellikle meşhur barlar sokağı geceleri dolup taşar ve eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Kafeler, barlar, restoranlar, giyim ve hediyelik eşya dükkanlarıyla barlar sokağı geceleri cıvıl cıvıldır. Bundan ötürü Bodrum gündüz uyuyan, gece yaşayan bir ilçedir. Barlar sokağı ve civarında yürürken her mekandan farklı farklı müzik sesleri birbirine karışır ve herkes kendi tarzına uygun bir mekanda yerini alır. Bodrum Haberleri için burayı tıklayın.

 

Bodrum Haber Alışveriş Meraklılarını da Unutmaz

Bodrum pazarlarıyla da ünlü bir ilçemizdir. Özellikle turistlerin ilgisini çeken bölgeye has dokumalar, el işleri, yiyecekler ve özellikle “Bodrum Sandaleti” ismiyle markalaşmış sandaletlerden ilgi çeken ürünlerden bazılarıdır.

Bunların yanı sıra “Nazar Boncuğu”, yöreye has halılar, oyma ahşap ürünler, çömlekler ve yöresel sebze ve meyveler yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çektiğinden Bodrum pazarları her zaman turistlerle dolup taşar. Eğer pazarlar ilginizi çekiyorsa Bodrum Haber pazarlar ile ilgili ayrıntılı bilgileri sizinle paylaşır.

 

Türkiye’nin En Büyük Marinasına Sahip İlçemizde Bodrum Haber Farkı

Ülkemizin en gözde ve prestijli marinalarından kabul edilen Milta Bodrum Marina, Mavi Bayrak ve 5 altın çıpa ödülüne sahiptir. Şehrin göbeğinde uluslararası platformda hizmet vermektedir. Marinada denizde 425, karada 50 yata teknik servis verilirken, 24 saat güvenlik ve sağlık hizmeti de sunulmaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı çarşısı, restoranlar ve eğlence mekanları ile Bodrum’un en gözde yeridir.

Bodrum’a gelip de günlük tekne turlarına katılmadan dönülmez. Marinadan yürüyüşe devam ettiğinizde günlük tekne turları yapılan tekneleri görürsünüz. Tekne turları iki katlı gezi tekneleri ya da Korsan tekneleri ile yapılır. Günlük tur teknelerinde sadece yemekli veya her şey dahil seçenekleri mevcuttur. Bodrum Haber ile marina içindeki aktiviteleri de takip edebilirsiniz.

 

Etkinlikleri Bodrum Haber Aracılığıyla Takip Edin

Karaada, Kleopatra Sıcak Su Mağarası, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavşan burnunda yüzme molası verilir. Bodrum tekne turu ailece ya da arkadaşlarınızla rahat edeceğiniz ve keyif alacağınız bir turdur. Kara yoluyla arabayla gidemeyeceğiniz, bakir koylarda Bodrum’un maviliklerinde yüzerek denizin keyfini çıkarabilirsiniz.