Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

80 Yıl Sonra Muğlada Termometreler 47 Dereceyi Gördü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından takip edilen Afrika’dan gelen çöl sıcakları uyarısından hemen sonra Muğla’da Mayıs ayının bu gün en yüksek sıcaklığı 47 derece olarak ölçüldü. Muğla Menteşe ilçesinde ise termometreler 12.00-13.00 saatleri arasında 46, 13.00-13.30 arası da ise 47 dereceyi gördüğü tespit edildi.

 

80 yıl önce Mayıs ayında 38 derece olarak ölçülen sıcaklık yakın tarihin en sıcak Mayıs ayı olarak tespit edilerek tarihe geçerken, 47 derece ölçülen sıcaklığın da bu güne kadar Muğla tarihinde ilk defa görüldüğü açıklandı. Geçen yılın Mayıs ayının aynı döneminde Muğla’da ölçülen hava sıcaklığı ise 28 derece oyarak ölçülürken, bu sene 19 derece daha yüksek olarak ölçüldü.

20 yaş altı ve 65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamaması bulunan Muğla’da, aşırı sıcak ve nem nedeni ile sokaklarda araçlardan başka hiç kimsenin bulunmaması dikkat çekti. Parklarda ve oturma yerlerinde sokağa çıkmayan 20-65 yaş arasındaki Muğlada yaşayan vatandaşlar kendilerini doğal olarak izole etmeyi tercih etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ