42 milyon ₺’ lik vurgun yapan avukat firarda!

42 milyon ₺’ lik vurgun yapan avukat firarda!

Kayserin ilinin en büyük firmalarından birini yaklaşık 42 milyon ₺ dolandırdığı iddiası ile 15 yıl 2 ay hapis cezası verilen avukat Orhan Kaftanoğlu firarda.

Orhan Kaftanoğlu, Kayseri’nin en büyük firmalarından birini 42 milyon ₺ dolandırdı. 15 Yıl 2 ay hapis cezası verilen Kaftanoğlu’nun müşteki avukatı Fatih Şen, adaletten kaçılamayacağının eski meslektaşının da bildiğini belirtti.

Kayseri ilinde Kaftanoğlu’nun dosyalarına baktığı iş adamları, yargı sürecinde olan bir davalarının zamana aşımına uğrayarak düşmesine rağmen, Kaftanoğlu’nun evraklarda sahtecilik yaparak davanın düşmediğini gösterip, sahte para ödeme belgesi, tutuklama kararı ve mahkeme evrakları düzenleyerek 42 milyon ₺ dolandırdığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuştu.

İHA’ da verilen habere göre duruşmaya katılmayan Kaftanoğlu, “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan 10 yıl, “Belgede sahtecilik” suçundan ise 5 yıl 2 ay 15 gün  olarak toplamda 15 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasının yanında 330 bin ₺ de para cezasına çarptırıldı.

YAKALAMA KARARI

15 Yıl 2 ay 5 gün hapis cezası ve 330 bin ₺ cezaya çarptırılan avukat Orhan Kaftanoğlu hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Verilen cezayı az bulduklarını belirten müşteki avukatı Fatih Şen, İstinaf mahkemesine başvurduklarını belirtti.

Avukatlığa leke sürdüğünü belirten Fatih Şen, “Orhan Kaftanoğlu hakkında tutuklama kararı çıkarılmasından sonra kaçtı ve şu an firari durumda. Teslim olacağı ya da yakalanacağı günü bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ