23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Aliağa’da Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. açılış yıl dönümü ve Büyük Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Aliağa’da düzenlenen merasim ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Aliağa’da Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. açılış yıl dönümü ve Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Aliağa’da düzenlenen merasim ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan aktiflikleri Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Resmi merasim sonrasında kutlama programı Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Okul bahçesinde organize edilen programa; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Garnizon Kumandanı Albay Faruk Altun, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aliağa İlçe Jandarma Kumandanı Yusuf Can Gökgöz, Şakran Cezaevi Jandarma Tabur Kumandanı Volkan Gürler, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, şehit yakınları, gaziler, askeri erkan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZI BİLGİLİ VE TOPLUMUN HER GEREKSİNİMİNE YANIT VEREBİLECEK NİTELİKTE YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”
Atatürk İlkokulu bahçesindeki programda günün mana ve kıymetine ait konuşmayı Aliağa İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dr.Erdoğan Akyüz yaptı. Akyüz konuşmasında şu sözlere yer verdi: “103.yılını sevinç, coşku ve gururla idrak ettiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletimiz ve insanlık için hoşluklara vesile olmasını temenni ediyorum. 23 Nisan 1920’de Anadolu’nun kalbinde geçen ulusal egemenliğin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile millet olarak az vakitte çok büyük işler başardık. Bugün, başlangıç kurallarına baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk’ün büyüklüğü ve dehası göz kamaştırmaktadır. Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği açısından büyük kıymet taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl çok daha büyük bir coşku, heyecan ve sevinçle kutlarken geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın donanımlı bir formda yetişmesi için daha fazla çalışmamız gerektiğinin de şuurundayız. Geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı bilgili ve toplumun her gereksinimine karşılık verebilecek nitelikte yetiştirmek zorundayız. Bugünü manalandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Öte yandan, 6 Şubat tarihinde meydana gelen zelzele felaketi nedeniyle 10 vilayette hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da hasret ve rahmetle yad ediyorum”

ÖĞRENCİLERDEN RENKLİ KUTLAMA
Akyüz’ün konuşmasının akabinde Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in kutlama bildirisi okundu. Şiir yarışı birincilerinin yapıtlarını okuması sonrasında öğrenciler tarafından gerçekleştirilen şovlar izleyenlerden büyük alkış aldı. Atatürk Anaokulu öğrencilerinin ‘Anadolu Ateşi ve Davul’ gösterisi, ‘Kafkas’ gösterisi, ‘Anadolu’dan Esintiler’ gösterisi ile Mehmet Latife İlkokulu öğrencilerinin ‘Ritim’ gösterisi programa renk kattı. Ağır iştirakin olduğu program fotoğraf, şiir ve atletizm yarışlarında dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül merasimiyle son buldu.  
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: