Muğla Şehir Portalı – Firma Rehberi

Yeli Otomobil TM 480 Yerli Elektrikli Otomobil Görücüye Cıktı

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Elektrikli Yerli Otomobil görücüsüyle buluştu. Birçok ilgilenen kişinin merakla beklemiş olduğu elektrikli yerli otomobil görünümü dizaynı ve birçok özellikleriyle ilgi odağı olarak beğeni kazandı. Peki, bu yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? Kaç beygir gücüne sahip tam dolu şarj ile kaç kilometre yol katedebiliyor? İşte Elektrikli yerli otomobil TM480 hakkında merak edilen tüm bilgi ve detaylar.

BEKLENEN ELEKTRİKLİ YERLİ OTOMOBİL GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İstanbul’da bir fuarda ilk kez görücüsüne çıkan dış aksam dizaynı, motoru, iç dizaynı, tüm her şeyi yerli olarak yapılan elektrikli otomobil gerekli işlemler yapıldıktan kısa süre sonra satışa sunulabilecek. Yerli elektrikli otomobilin üreticisi Dr. Gürsel Güzel, yapmış oldukları yerli otomobili ilk kez bu fuarda görücüye çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

“İç tasarım, dış dizayn ve tasarım, mekanik aksam ve tasarım bütün şasisi kaportası ve elektrikli motoru yerli. Motor sürücü, elektronik aksam ve donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar kendimize ait.

TOPLAM 6.5 MİLYON DOLAR HARCANDI

Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı ise 203 beygir. 5 yıl içerisinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması yapıldı. Eğer tüm resmi işlemleri biterse 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve belirli işlerinden dolayı 2 yada 3 yılı bulabilir”

SONUNDA FİYATI BELLİ OLDU

Elektrikli yerli otomobil TM 480’in ortalama menzilinin ise 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480i, 100 kilometrelik bir mesafede 10 liralık elektrik harcıyor. Fiyatı ise yaklaşık 200 bin lira olarak açıklandı.

YERLİ OTOMOBİLİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR

• Motor gücü: ( 80 kW )

• Son hız:( 160 km/saat )

• Aktarım: Tek oranlı redüktör ile (1) ileri ve (1)geri vites

• Menzil: ( 400 km )

• Şarj süresi: Şehir şebekesi ile (8) saat, hızlı şarj ile (1)saat

Elektrikli Yerli Otomobil merak edenlere resmen tanıtıldı. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve sona gelinerek tamamı yerli üretim olan TM480’in fiyatı ve özellikleri ise dikkat çekiyor. Vatandaşların da çok yoğun ilgi göstermiş olduğu aracın bürokrasi işlemleri tamamlanınca kısa bir süre sonra bekleyenlere satışa çıkması gündemde. Peki, Elektrikli yerli otomobil TM 480 fiyatı ne kadar olacak? Teknik özellikleri ve ilk görüntüleri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
%d blogcu bunu beğendi: